Objednávky kurzů, Zkoušek nanečisto a materiálů pro školní rok 2024/2025 spustíme 1. července.

Zkoušky nanečisto pořádané v Praze pro žáky 5. tříd

Srovnání Otevřené úlohy Výklad
ilustrační obrázek k časti webu

Prodej předplatného pro školní rok 2024/2025 spustíme 1. července.

Nabízíme úspěšnou, profesionální a zábavnou přípravu k přijímacím zkouškám. Zkoušky nanečisto jsou vzdělávací projekt, který žáky připraví na jednotné přijímací zkoušky Cermat. Tým Zkoušek nanečisto má za sebou mnohaleté zkušenosti. Můžeme se pochlubit i bohatou publikační činností v oblasti příprav na přijímací zkoušky. Učení s námi Vás bude bavit a bude odrazovým můstkem k přijetí na vysněnou školu. Čím více kol absolvujete, tím se zvýší znalosti, dovednosti i schopnosti a úspěšnost při skládání zkoušek.

Seznámení Zkoušky nanečisto

Mohlo by Vás zajímat z naší nabídky:

Příměstský tábor s výukou angličtiny

Příměstský tábor s výukou angličtiny rodilým mluvčím a českou lektorkou pro starší žáky ve věku 10-12 let a pro mladé studenty ve věku 12-15 let.

Pondělí až pátek, od 8:30 do 15:30.

Příměstský tábor s výukou němčiny

Příměstský tábor s výukou němčiny pro žáky ve věku 10-15 let.

Týden zážitkové němčiny, kde se děti pomocí her a různých projektů ponoří do cizího světa, kde se nemluví česky.

Termíny konání:

Termíny pro školní rok 2024/2025 připravujeme.

Místo konání:

Testová zadání jsou na všech pobočkách ve stejný termín totožná. Jediným rozdílem je místo konání.

Organizace a způsob výuky:

 • Před přijímacími zkouškami doporučujeme si jednotlivé termíny rezervovat, abychom Vám mohli místo ve výuce garantovat. Na Zkoušky nanečisto můžete zkusit přijít i bez rezervace, ale kapacita míst bez rezervace je omezená.
 • Vstup do budovy v pátek je možný od 14:40 a v sobotu dopoledne od 8.40, odpoledne pak od 13.40. Do té doby, prosíme, vyčkejte na vyzvání před školou.
 • Jednorázovou platbu provádí žáci ve třídách vyučujícím.
 • Předplatné je možno vyzvednout/zakoupit v přízemí budovy.
 • Nepřijímáme platební karty.
 • Přítomnost rodičů či doprovodu žáka není v průběhu Zkoušek nanečisto možná. Prosíme rodiče, aby počkali na své děti venku či v přízemí školy.
 • Žáci k výuce potřebují psací a rýsovací potřeby.

Pro každý termín Zkoušek nanečisto jsme sestavili test s četným zastoupením otevřených úloh doplněných dalšími formami otázek (uzavřené, polouzavřené). Po vypracování testu si ho společně rozebereme, vysvětlíme a spočítáme si všechny úlohy, zodpovíme všechny dotazy žáků. Testy pečlivě opravíme a přidáme slovní hodnocení.

Žáci si domů odnesou opravenou práci, zadání a vzorové řešení.

Domácí Zkoušky nanečisto:

Každý termín Zkoušek nanečisto má svoji online podobu. Online výuka je připravena tak, aby se co nejvíce blížila prezenčním Zkouškám nanečisto. Vytištěné odpovědní archy ručně vyplníte a odešlete k vyhodnocení jejich fotografie. Lektor projde a zkontroluje celý test a napíše slovní hodnocení. Jediný rozdíl je v tom, že hodnocení zapisuje do online systému, do kterého máte přístup. Pokud nemůžete využít prezenční předplatné, nebo v případě výpadku prezenčních výuk, Vám kupóny můžeme převést na online výuku. Domácích Zkoušek nanečisto se můžete zúčastnit i v neděli.

Více informací o Domácích Zkouškách nanečisto pro 5. třídu.

Cena na místě:

Matematika 400,- Kč
Český jazyk 400,- Kč

Žáci platí jednorázový vstup vyučujícímu ve třídě. Platbu lze provést pouze v hotovosti. Na požádání Vám ochotně vystavíme doklad o placení.

Zvýhodněné předplatné:

Zájemcům o pravidelnou účast na Zkouškách nanečisto nabízíme možnost zvýhodněného předplatného.

Předplatné má formu kartičky s kupony, které žáci odevzdávají při své účasti na Zkouškách nanečisto vyučujícímu.

Předplatné je možné zakoupit:

 • v hotovosti na místě (každý pátek od 14:40 do 15:00 a každou sobotu od 8:40 do 9:00 a od 13:40 do 14:00 ve vestibulu školy - není nutné vytvářet objednávku přes internet)
 • převodem na účet (při objednání přes internet, na základě objednávky Vám pošleme údaje k platbě, po zaplacení si jen v přízemí školy vyzvednete kartičku s kupony, vyzvednutí je možné vždy 20 minut před začátkem výuky)

Prodej studijních materiálů:

Učebnice a sbírky úloh je možno zakoupit v přízemí budovy každý pátek od 15:00 do 18:00 a každou sobotu od 17:00 do 18:00 během Zkoušek nanečisto. Nákup studijních materiálů je možný i přes náš eshop.

Diskuse:

V této diskusi je prostor pro Vaše dotazy. Můžete se ptát na vše, co se týká Zkoušek nanečisto, i na problémy s příklady, které jste měli v některém kole.
Rádi Vám vše vysvětlíme a pomůžeme pochopit.

Cíle Zkoušek nanečisto a tabule cti:

Nabízíme zábavnou formu výuky s výraznou vnitřní motivací. Zkoušky nanečisto jsou moderním učením, na které se děti těší. Sami jsme opakovaně nadšeni, jak velké pokroky pravidelně žáci dělají. První písemky jsou seznamovací, takové zahřívací kolo. Postupně se kluci a holky otrkají. Drtivá většina chodí na Zkoušky nanečisto s velkým nadšením. Žáci se naučí přesně a sebevědomě myslet a řešit i náročné úkoly. Zdokonalí své logické schopnosti a verbální projev - písemný i ústní. Zlepší své výsledky ve své základní škole. Získají optimální přípravu ke zkouškám jakéhokoli typu na gymnázia po celé republice.

V každém kole zkoušek bývá třetina nejúspěšnějších žáků v jednotlivých testech zveřejněna na tabuli cti nejpozději během čtvrtka na našich internetových stránkách nebo v nejbližším termínu Zkoušek nanečisto na nástěnce v budově školy během našich příprav.

Zkoušky nanečisto nabízejí žákům a jejich rodičům přípravu, která maximálně rozvíjí studijní dovednosti a schopnosti žáků. Hlavní metodiky výuky jsou založeny na vnitřní a vnější motivaci, v duchu pedagogické zásady: „Za vším hledej motivaci.“

V každém kole zkoušek bývá třetina nejúspěšnějších žáků v jednotlivých testech zveřejněna na tabuli cti nejpozději během čtvrtka na našich internetových stránkách nebo v nejbližším termínu Zkoušek nanečisto na nástěnce v budově školy během našich příprav.

Tabule cti

 • Slouží jako zpětná vazba, porovnání a také odměna.
 • Obsahují jméno žáka (tak jak ho uvedl na vypracovaných testech) a počet bodů z jednotlivých testů.
 • Jsou nedílnou součástí služby Zkoušky nanečisto jako takové.
  Zveřejnění je základní stavební kámen služby, díky kterému je možné žáky motivovat a pomoci jim se zlepšit.
 • Povzbuzují a žáci mohou k výuce a učení vůbec získat lepší vztah.
  Výstup v podobě tabule cti je v zájmu žáků, rodičů i učitelů.
 • Pravidelným účastníkům Zkoušek nanečisto přináší dlouhodobé srovnání a další pokročilejší statistiky dlouhodobých trendů rozvíjení znalostí.

Pokud přesto tuto důležitou součást Zkoušek nanečisto nechcete využívat, můžete si zakoupit naše tištěné materiály a ty si vypracovat doma nebo se můžete přihlásit na naše dlouhodobé kurzy. Nebo nevystupovat pod pravým jménem, ale pod pseudonymem, pod kterým Vaše výsledky na tabuli cti uveřejníme. Pseudonym nás prosím nahlašte předem na email [email protected].

Tím, že se uživatelé svobodně přihlásí na Zkoušky nanečisto, tedy na naše testy, do naší soutěže, může se stát, že budou úspěšní, a tím pádem se jejich jméno na předních příčkách tabule cti objeví. Ke zveřejňování výsledků na tabuli cti nesbíráme žádná další data o dítěti a nevyžadujeme tedy souhlas se zveřejněním jména. Právní titul zveřejnění na tabuli cti je plnění smlouvy, a proto není souhlas potřeba.

Máte-li dotaz, neváhejte nás kontaktovat.

Zkoušky nanečisto - časté dotazy