Páteční a sobotní Zkoušky nanečisto začnou 6. října.

Jednotné přijímací zkoušky na šestiletá gymnázia CERMAT 2023/2024

Souhrn základních informací o přijímacích zkouškách a také o našich přípravných kurzech a Zkouškách nanečisto. Informace budeme během roku postupně aktualizovat.

ilustrační obrázek k časti webu

Příprava na jednotné přijímací zkoušky

Nabízíme širokou nabídku výuky, která pomůže s přípravou na přijímací zkoušky. Máme prezenční varianty výuky v Praze, nabídku pro distanční vzdělávaní a také materiály pro samostudium. Dále máme připravenou řadu soutěží vhodných jak pro procvičování, tak ke změření sil s ostatními žáky.

Pokud potřebujete dohnat látku ze 6. třídy základní školy, můžete s přípravou začít už o prázdninách na Intenzivním kempu pro budoucí žáky 7. tříd. Na začátku října pak začínají naše Dlouhodobé, Distanční a Domácí kurzy, které Vám pomůžou s celkovou přípravou a zároveň posunou Vaše znalosti matematiky a českého jazyka. Na konci září začnou prezenční Zkoušky nanečisto, ke každému termínu máme připravené i Domácí Zkoušky nanečisto. Zkušenosti s naší výukou si můžete přečíst v diskusi Jak jste dopadli u zkoušek na SŠ.

Termíny konání jednotných přijímacích zkoušek na šestiletá gymnázia 2023/2024

Přijímací zkoušky na na víceletých gymnáziích proběhnou 16. a 17. dubna 2024.
Náhradní termíny se konají 29. a 30. dubna 2024.

Konec výuk Zkoušek nanečisto ve školním roce 2023/2024

Naše Dlouhodobé, Distanční i Domácí kurzy pro 7. třídu končí v prvním dubnovém týdnu. Veškeré materiály a videa budou přístupné do 27. června, aby se mohli až do konce připravovat i ti, kteří využijí náhradní termíny.

Řešení a výklad k ostrým testům jednotných přijímacích zkoušek na šestiletá gymnázia CERMAT 2023/2024

Každý rok připravujeme videořešení všech ostrých testů přijímacích zkoušek. Na stránce o jednotných přijímacích zkouškách na šestiletá gymnázia 2022/2023 se můžete podívat na videa k minulému roku.

Mohlo by Vás zajímat z naší nabídky:

Diktátor - Diktáty z českého jazyka pro žáky 7. tříd

Pusťte se do boje s naším diktátorem. Tím, kdo vás postaví před sérii deseti diktátů, které pochází z reálných textů z oblasti umělecké literatury, ale i publicistiky či odborného prostředí. Náš diktátor není krutý, ale řídí se přesně danými pravidly – pravidly pravopisu.


Domácí Zkoušky nanečisto pro žáky 7. tříd

Každý si může zkusit absolvovat Zkoušky nanečisto i z pohodlí domova. Domácí Zkoušky nanečisto Vám nabízejí srovnání s ostatními žaky, kteří se připravují k přijímacím zkouškám.

ÚL - matematická soutěž Úloh Logických pro žáky 7. tříd

Soutěž netradičních, na přemýšlení náročných úloh, je zároveň přípravou na ty nejzapeklitější úlohy z testů Cermatu. Jsou to takové ty zamotané úlohy ze závěrů testů.

Dlouhodobý kurz

Matematika, český jazyk a angličtina pro žáky 7. tříd

Dlouhodobý kurz je zacílen na úspěšné zvládnutí přijímacích zkoušek na šestiletá gymnázia. Výuky vedeme dynamicky, s energickým zaměřením a rozvíjíme logické myšlení, početní a jazykové dovednosti žáků.