ilustrační obrázek k časti webu

MMS - Májová matematická soutěž pro žáky 6. třídy

V neděli 21. 6. 2020 spustíme odloženou Májovou Matematickou Soutěž. První dvě kola protáhneme minimálně na 14 dní, aby měli žáci šanci nastoupit do rozeběhnuté soutěže i později.

Soutěž má 5 kol. V každém kole vás čeká jeden matematický test. Po přihlášení dostanete vlastní přístupové údaje. Vždy v neděli v 17:00 se soutěžícím zpřístupní nový test. Ve chvíli, kdy si otevřete zadání, začíná vám běžet čas. Důležité je vyřešit vše co nejpřesněji, nejlépe a také nejrychleji. Soutěžit můžete v neděli od 17:00, celé pondělí, celé úterý a celou středu. Pak se přístup uzavře.

Mohlo by Vás zajímat z naší nabídky:

Letní olympiáda matematiky

Letní hravý odpočinek od klasické výuky. Soutěž je určena všem žákům 3. až 9. tříd, kteří si rádi započítají a mají v oblibě logické úlohy. Pro děti ve věku 10 - 15 let.


Intenzivní předpřípravné kempy pro budoucí žáky 7. tříd

Letní příměstské tábory zaměřené na matematiku a český jazyk. Doženeme spolu látku zameškanou během koronakrize. Lépe se připravíme na nový školní rok a přijímací zkoušky.

Náro

Náročnost:

Soutěž není složena ze samých těžkých úloh. Do každého testu přichystáme několik úloh snadných, několik středních, jednu nezvyklou a jednu těžší.

Čas:

Testy jsou připraveny tak, aby se daly stihnout průměrně mezi 20 a 30 minutami.

Jak vše probíhá:

Po objednání najdete přístup k soutěži ve svém účtu. 1. kolo soutěže je zkušební, plaťte až si budete jisti, že chcete v soutěži pokračovat.

21. června 2020 začíná 1. kolo soutěže.
Začátek soutěže jsme přesunuli na druhou půli června. Datum ještě upřesníme.
Zahájení každého kola je vždy v neděli v 17:00 – soutěžit (vyřešit a odevzdat test) můžete kdykoli, vždy do středy do 24:00.

Cena:

Cena za všech 5 kol soutěže je 220 Kč.

Zahájení:

V neděli 5. května 2019 v 17:00 (ukončení ve středu 5. června 2019 ve 24:00)

Přihlášení:

přihlášení zde

Vyhodnocení:

Každý čtvrtek bude sestavena tabulka aktuálního kola a tabulka celé soutěže.

Bodování:

Testy budou vždy na 30 bodů. K obodované správnosti připočteme body za čas. V případě dokonale bezchybné práce přibude bonus 10 bodů, v případě jedné chyby přibude bonus 4 body.

Vypracování:

Počítat si můžete k sobě na papír. Nám pošlete jen výsledky, které vypíšete do připraveného webového rozhraní.

Příklady hodnocení:

Soutěžící Pepa získal za řešení úloh 20 bodů. Své výsledky odeslal za 25 minut. Bonus za čas je 20 bodů děleno koeficientem času 2,5, to je 8 bodů, celkový bodový zisk je 28 bodů.

Soutěžící Vlaďka získala za řešení úloh 30 bodů. Své výsledky odeslal za 50 minut. Bonus za čas je 30 bodů děleno koeficientem času 5,0, to je 6 bodů, bonus za bezchybnost je 10 bodů, celkový bodový zisk je 46 bodů.

Soutěžící Miloš získal za řešení úloh 10 bodů. Své výsledky odeslal za 12 minut. Bonus za čas je 15 bodů děleno koeficientem času 1,2, to je 13 bodů, celkový bodový zisk je 23 bodů.