Objednávky kurzů, Zkoušek nanečisto a materiálů pro školní rok 2024/2025 spustíme 1. července ve 02:00.

LOM - Letní olympiáda matematiky

Srovnání Letní prázdniny
ilustrační obrázek k časti webu

Spustili jsme pro školní rok 2024/2025!

Pro žáky všech tříd ZŠ od 10 do 15 let - Letní Olympiáda Matematiky (nebo také LOgická Matematika)
Soutěž bude mít 5 kol. Do každého kola přichystáme takové úlohy, u kterých není rozhodující, co už jste se v matematice dozvěděli, ale co umíte vymyslet. Například budeme hledat počty trojúhelníků, v duchu otáčet hrací kostky, porovnávat závaží zavěšená na vahách, vymýšlet čísla daných vlastností, luštit hádanky a logické zebry, hrát si s magickými číselnými čtverci a podobně. Úlohy budou více logické než početní. Každé kolo bude řešení na 20 až 30 minut. Nebude se jednat o závratně obtížné úlohy, takže se může přihlásit každý, kdo si chce trochu protrénovat "malé šedé buňky mozkové". Soutěž není zaměřena jen na matematické génie a platí heslo, důležité je zúčastnit se, ne vyhrát.

Mohlo by Vás zajímat z naší nabídky:

Prázdninové putování z českého jazyka

opakování, procvičení a prohloubení znalostí a dovedností v oblasti českého jazyka pro žáky stávajících i budoucích 5., 7. a 9. tříd

Pravidla:

Úlohy budou bodovány, podle rychlosti odeslání řešení soutěžící dostane bonusové body za čas a v případě bezchybného výkonu přibydou body za velkou přesnost. Každý soutěžící získá své přístupové údaje a bude mít čas od pátečního večera do středy soutěž si spustit a vyřešit. Odpovědi se vyplňují přímo do naší aplikace. Po konci každého kola zveřejníme tabuli cti daného kola a tabuli cti celkovou. Na tabuli cti bude prvních deset nejúspěšnějších soutěžících.

Jak vše probíhá:

Po objednání najdete přístup k soutěži ve svém účtu.

28. června 2024 začíná 1. kolo soutěže.
Zahájení každého kola je vždy v pátek v 17:00 – soutěžit (otevřít si přístup k zadání a odeslat k hodnocení) můžete kdykoli vždy do konce čtvrtečního večera (do 24:00).

Cena:

Soutěž je zdarma.

Vyhodnocení:

Každý pátek bude sestavena a zveřejněna tabulka aktuálního kola a tabulka celé soutěže.

Bodování:

Testy budou vždy na 30 bodů. K obodované správnosti připočteme body za čas. V případě dokonale bezchybné práce přibude bonus 10 bodů.

Vypracování:

Počítat si můžete k sobě na papír. Nám pošlete jen výsledky, které vypíšete do připraveného webového rozhraní. Soutěž můžete odehrát na svém počítači, notebooku, tabletu, mobilu. Přístup máte možný odkudkoli.

Příklady hodnocení:

Soutěžící Pepa získal za řešení úloh 20 bodů. Své výsledky odeslal za 25 minut. Bonus za čas je 20 bodů děleno koeficientem času 2,5, to je 8 bodů, celkový bodový zisk je 28 bodů.

Soutěžící Vlaďka získala za řešení úloh 30 bodů. Své výsledky odeslala za 50 minut. Bonus za čas je 30 bodů děleno koeficientem času 5,0, to je 6 bodů, bonus za bezchybnost je 10 bodů, celkový bodový zisk je 46 bodů.

Soutěžící Miloš získal za řešení úloh 10 bodů. Své výsledky odeslal za 12 minut. Bonus za čas je 15 bodů děleno koeficientem času 1,2, to je 13 bodů, celkový bodový zisk je 23 bodů.