Objednávky kurzů, Zkoušek nanečisto a materiálů pro školní rok 2024/2025 spustíme 1. července.

Matematika XXL - internetová matematická soutěž pro žáky 5. tříd

Srovnání
ilustrační obrázek k časti webu

Přihlašování do soutěže XXL pro školní rok 2024/2025 spustíme v listopadu!

Oblíbená internetová matematická soutěž pro žáky 5. tříd. Soutěž je určena všem žákům 5. tříd, kteří si rádi započítají a mají v oblibě složitější úlohy. Platí, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Příklady do soutěže jsou většinou vybírány z přijímacích testů různých osmiletých gymnázií z minulých let. Celá soutěž je tak i velmi dobrou přípravou k přijímacím zkouškám. Je naší radostí konstatovat, že všechny naše řešitele matematické soutěžení hodně baví a během 10 kol soutěže dělají žáci velké matematické pokroky.

Pravidla:

V určený čas zpřístupníme nové zadání. Pravidelný termín zahájení každého nového kola je neděle v 17:00. Každý týden probíhá jedno kolo soutěže.
Soutěžit můžete do pátku příslušného týdne.

V okamžiku otevření aplikace se zadáním vám začíná běžet čas. Úlohy musíte řešit co nejrychleji. Odesíláte pouze výsledky, proto si vše kontrolujte. Čas vašeho odeslání řešení k nám tvoří koeficient, kterým dělíme bodový zisk z příkladů a přidáváme bonusové body. Minimální čas na kolo je 10 minut. Další bonusové body jsou přičteny v případě absolutně bezchybné práce. Řešitelé obratem obdrží bodové vyhodnocení a pro domácí studium dostanou vzorové řešení s podrobným postupem. Z každého kola matematické soutěže vytváříme tabuli cti (pořadí poloviny nejlepších). Výsledky kol jsou sčítány a po každém kole zveřejňujeme celkové pořadí (zase jen polovinu nejlepších). Nejúspěšnější řešitelé celkově dostanou jako odměnu roční bezplatný přístup na naše matematické stránky www.e-matematika.cz.

Novinka v 8. ročníku: Můžete získat nově až 6 bodů navíc v každém kole za vybraný příklad, který vyřešíte bezchybně. Tyto body se již nenásobí bonusy za čas a bezchybnost kola.

Jak vše probíhá:

Po objednání najdete přístup k soutěži ve svém účtu.

První kolo je naplánováno na neděli 26. ledna 2025 od 17:00. Poslední kolo je plánováno na týden od 31. března. Soutěž uzavřeme v pátek 4. dubna 2025.

Cena:

Soutěž je zdarma.

Bodování:

Testy mají na začátku maximum 30 bodů, postupně jsou prodlužovány až na 50 bodů. Bonus za bezchybnost je na začátku 10 bodů, ke konci u delších testů je už 20 bodů. Tento bodový progres nabízí napínavost soutěže až do posledního kola. I na konci může dojít k dramatickému přeskupení pořadí.

Příklady bodování:

Řešitel číslo 1: matematický zisk za řešení má 20 bodů, čas je 40 minut = koeficient pro dělení je 4,0, bonus za rychlost je 5 bodů, bonus za bezchybnost je 0 bodů a celkový bodový zisk je 25 bodů
Řešitel číslo 2: matematický zisk za řešení má 30 bodů, čas je 75 minut = koeficient pro dělení je 7,5, bonus za rychlost jsou 4 body, bonus za bezchybnost je 10 bodů a celkový bodový zisk je 44 bodů
Řešitel číslo 3: matematický zisk za řešení má 18 bodů, čas je 15 minut = koeficient pro dělení je 1,5, bonus za rychlost je 12 bodů, bonus za bezchybnost je 0 a celkový bodový zisk je 30 bodů

Mohlo by Vás zajímat z naší nabídky:

Diktátor - Diktáty z českého jazyka pro žáky 5. tříd

Pusťte se do boje s naším diktátorem. Tím, kdo vás postaví před sérii deseti diktátů, které pochází z reálných textů z oblasti umělecké literatury, ale i publicistiky či odborného prostředí. Náš diktátor není krutý, ale řídí se přesně danými pravidly - pravidly pravopisu.


KUrz RÝsovacích Rozcviček pro žáky 5. tříd

Kurz geometrie

Chcete dohnat konstrukční geometrii? Máme pro Vás online kurz od základů až po ty nejzapeklitější úlohy sestavené dle minulých testů CERMATu.

Upozornění:

Soutěž je soutěží dětí. Vím, že baví i rodiče, ale nechte děti pracovat samostatně. A POZOR, při počítání nesmíte využívat kalkulačky. Sčítání, odečítání, násobení i dělení pěkně na papír.

Garantem a tvůrcem soutěže je Mgr. Petr Husar.