Objednávky kurzů, Zkoušek nanečisto a materiálů pro školní rok 2024/2025 spustíme 1. července.

Příprava k bakalářské zkoušce z matematiky a různým matematickým zkouškám na VŠ

Dlouhodobá příprava Výklad
ilustrační obrázek k časti webu

Ve školním roce 2022/2023 se příprava nekoná.

Každý týden v úterý, ve čtvrtek a v pátek od 14.20 do 17.20 (mimo prázdniny a svátky)v učebnách Matematické a jazykové školy Březinka, Na Březince 21, Praha 5.

Přihlásit se můžete přes formulář nebo můžete rovnou přijít do výuky bez předchozího přihlášení.

Kurz je propojen s naší Matematickou pohotovostí a je možné si ještě domluvit dodatečné konzultace. Nebo přijít na dodatečné vysvětlení.
Vysokoškolskou matematiku se vám budeme snažit vysvětlit pochopitelně a přitažlivě. Můžete si nosit vlastní příklady, které vám vysvětlíme. Program můžeme upravit po dohodě s celou skupinou tak, aby to všem vyhovovalo.

Naše výukové materiály najdete také na e-matematika.cz.

Cena:

Za 2 vyučovací hodiny matematiky 300 Kč.

Popis kurzu:

Matematika není vůbec těžká, těžké je jen ji vysvětlit. A to je snadné pro nás. Matematika vysvětlená snadno, lehce, logicky, systematicky a pomocí minima pravidel. Matematika v souvislostech. Jen zdánlivě složitý předmět, který vás bude bavit. V základním kurzu vysokoškolské matematiky se budeme bavit o pojmech nekonečně malých a nekonečně velkých, o pojmech, na které už selský rozum nestačí, ale matematika je svou precizností dokáže vysvětlit. Víte, zda je více sudých nebo přirozených čísel? Jste si opravdu jisti? Budeme se bavit o základech matematické analýzy-základní funkce, jejich limity, derivace a integrály. Tato témata jsou zcela jistě společná pro všechny typy vysokých škol. Ostatní témata můžeme přidat, či odebrat, dle přání účastníků. Můžeme vám povídat o nekonečných řadách, funkcích více proměnných, diferenčních rovnicích, diferenciálních rovnicích o lineární algebře-vektorech, lineární závislosti a nezávislosti, maticích, determinantech a dalších zajímavých oblastech. Stačí jen přijít.

Program kurzu:

1. lineární algebra - vektory, matice, hodnost
2. lineární algebra - soustavy rovnic, determinanty
3. lineární algebra - inverzní matice, maticové rovnice
4. limity posloupnosti
5. limity funkcí
6. derivace
7. využití derivací - průběh funkce
8. integrály
9. využití integrálů
10. dle potřeby - diferenciální rovnice, kvadratické formy, funkce více proměnných atd.

Letní matematika:

Potřebujete-li přípravu z matematiky v létě, informace naleznete zde www.matematickapohotovost.cz.