Spustili jsme přihlašování na školní rok 2026/2027!

Diskuse Jak jste dopadli u zkoušek na SŠ? Vaše ohlasy po skutečných přijímacích zkouškách

ilustrační obrázek k časti webu

Příspěvky Přidat příspěvek

Příspěvky

Jana – 18.4.2005 11:04

Takže jste měl Pane Husare pravdu-matika byla vážně jednoduchá..čeština byla horší a všeob. test mám asi 75%..Takže ted už budu jen čekat..dyštak vám později napíšu zadání příkladů a večer až se dozvím,jestli jsem se dostala.jana odpovědět

Přidat příspěvek

Reakce na zprávu
Reakce Zkoušek nanečisto Petr Husar – 26.4.2006 21:10

Dobrý den, Martine, rozhodně s vámi souhlasím v názoru na způsob podávání přihlášek. Zaprvé jsem přesvědčen, že se dřívější bezproblémový model dvou přihlášek neměl měnit. Model jen jedné přihlášky nutí žáky volit "strategicky" a ne podle svých hlavních priorit a tužeb. Navíc rozkolísal celou strukturu přijímacího řízení (aspoň v Praze), různé školy v honbě za co nejširším spektrem uchazečů a v obavách před nenaplněností mění pravidla za pochodu, nadbíhají žákům přijetím na průměr, čímž nešetrně poškozují jiné. Další školy různě proměňují náplň zkoušek a tím na poslední chvíli mění pravděpodobnost přijetí toho či onoho. Zadruhé se mi nelíbí, když nějaká škola vyhlásí ve finále přijímací řízení už jen na pár zbylých míst, aniž by uchazeči byli o této možnosti včas informováni. Podle mne by měly být hlavní atributy přijímacích zkoušek: spravedlnost a rovnost pro všechny zájemce, transparentnost a včasná informovanost. Bohužel to občas vypadá, že školy preferují, je-li pro ně přijímací řízení bezpracné a pohodlné. Jinak nevěste hlavu, uvidíte, že ve finále vše dobře dopadne. Tenista může taky prohrát první set a přesto nakonec zvedá ruce nad hlavu po výhře v celém utkání. Nic, co do svého vzdělání syn nainvestoval, se mu neztratí a vše ještě docení. Držím palce.