Spustili jsme přihlašování na školní rok 2026/2027!

Diskuse Jak jste dopadli u zkoušek na SŠ? Vaše ohlasy po skutečných přijímacích zkouškách

ilustrační obrázek k časti webu

Příspěvky Přidat příspěvek

Příspěvky

Jana – 18.4.2005 11:04

Takže jste měl Pane Husare pravdu-matika byla vážně jednoduchá..čeština byla horší a všeob. test mám asi 75%..Takže ted už budu jen čekat..dyštak vám později napíšu zadání příkladů a večer až se dozvím,jestli jsem se dostala.jana odpovědět

Přidat příspěvek

Reakce na zprávu
Martina D – 19.5.2026 10:53

Letos se zkoušely dostat obě děti na 8G a 6G. Bohužel oba neúspěšně. Oba získaly shodně 71 b, na nějaký soukromý gyml v Praze by to stačilo, ale cílíme na ty státní, při jiné kombinaci škol na přihlášce mohlo vyjít i to, ale neměli jsme štěstí. Jedno dítě absolvovalo dlouhodobý kurs ČJ a MA u Vás (úterý, čtvrtek), druhé u konkurence kombinaci ČJ a MA jednou týdně. Loni v létě oba chodily také na přípravný kurs o prázdninách k Vám, mladší také absolvoval celou 4 třidu online kurs 2x týdně. Zkoušek na nečisto u Vás i u konkurence oba absolvovaly oba spoustu (20plus), obzvlášť mladší byla pokaždé mezi nejlepšími, podle toho jsme také volili ty tři gymnázia u těch 6G všeobecných zase takový výběr není. Učily se, dělaly testy, domácí úkoly….Bohužel testy se nepovedly a chybělo každému 2 b na přijetí. Mrzí nás to všechny a je pro mě hodně složité jim s tím zklamáním nějak pomoci, protože to úsilí se jeví jako k ničemu. Stále nikdo nerozumíme, co se vlastně stalo. Každopádně oba mají samé jedničky, ke kterým jim kurzy určitě pomohly, obzvlášť Kubu vyučujícího na matematiku si syn moc oblíbil a matematika ho s ním bavila. Jediné doporučení od nás je mírně ztížit ty testy na nečisto a bodovat stejně jako Cermat, nedávat body “za snahu”, ten jeden bod za špatně spočítaný zlomek Vám Cermat skutečně nedá.