Informace o přijímacích zkouškách na střední školy

SSŠVT (Soukromá Střední Škola Výpočetní Techniky)

Milan Demuth10. 10. 2016 20.40
Na sítích s Vrbou se nic nedělalo, maximálně přečetl 2 slidy prezentace, a pak říkal, jak chodil s modelkama a jezdil ve Viperu. Ve stejném duchu probíhala i čeština doktora Nováka (po 4 letech nás naučil tak maximálně "manipulovat"). Kdybych řekl řediteli, že mi takový přístup vadí, tak mi řekne něco ve smyslu "začni u sebe, a pak přijď ty *******" nebo "moje firma - moje škola - moje pravidla." O ZPR s panem Zimou ani radši nepíšu.
Anonym8. 7. 2016 0.36
Vetsinou zduraznujete nadstandartni vybaveni skoly, ale vzhledem k tomu, ze se ve skole vyucuje vypocetni technika, tak ma ta chvala stejny smysl jako chvalit automobilky za to, ze davaji do aut volant.
bývalý student1. 7. 2016 22.31
Jsem bývalý student a musím napsat, že je úplně zbytečné se zamýšlet nad tím, jestli jsou tyto příspěvky pravdivé nebo nikoliv. Pouze musím říct, že škola je určitě v rámci vybavení na lepší úrovni než ostatní. Bohužel to stejné nemůžu říct o vyučujících. Samozřejmě zde jsou učitelé, kteří naučí a dá se s nimi normálně bavit. Ale také zde jsou učitelé, kterých si nikdy nebudu vážit a nebudu na ně vzpomínat v dobrém. Takže z hlediska pedagogického sboru se přikláním k názoru, že se jedná o průměrnou školu. Pokud chcete opravdu nejlepší školu, tak jedině někde jinde než České republice. Ještě je potřeba napsat několik slov o panu řediteli. Je to velmi náladový člověk. Tato skutečnost bohužel kazí jeho celkový dojem, na druhou stranu svým přístupem dokázal vybudovat poměrně slušnou školu. Bohužel to kazí právě někteří učitelé a samozřejmě někteří studenti. Kdyby ředitel viděl chování některých studentů a učitelů, tak si myslím, že by byl velice zklamán a určitě by to nějak řešil. Takže jediný problém, který je u pana ředitele je ten, že příliš věří svým pracovníkům (učitelům) a tím pádem mají studenti velký problém s případným řešením problému co se týče kvality výuky. Maturoval jsem před rokem, a proto si myslím, že se tam za ten rok nic nezměnilo.
ředitel jiné soukromé školy (e-mail)23. 4. 2016 12.06
Nedá mi to nereagovat na hodnocení z 6.12.2015. v čem nesouhlasím: - všechno se člověk musí naučit sám: u programování ANO, jinak to nejde. Programování vám nikdo do hlavy nenalije. Škola vás může naučit nějaké syntaxe, nějaké postupy, ale určitě z vás neudělá programátora. Může vám pomoci s praxí se zakázkami, ale pokud nebude programovat aspoň 10 hodin týdně (lépe 50 :-)) tak z vás nic nebude. Co se týká vybavení, náplně předmětů a vyučujících, nedovedu si představit, že by taková státní škola, kde se učila 50 let elektrotechnika, mávla kouzelným proutkem, propustila všechny učitele elektrotechniky a učila IT lépe. Takže já si naopak dovolím doporučit SOUKROMÉ ŠKOLY!!! V oboru IT je 50 let historie elektro-škol velký průšvih! Jedinou státní školu, kde dokázali elektro předělat na IT aspoň z 50% úspěšně jsem viděl na Slovensku. A samozřejmě je potřeba hodně dobře vybírat, na kterou soukromou IT se dát. Ale to už je zase jiný příběh. :-)
Anonym (e-mail)18. 2. 2016 20.28
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, zda mi stačí 223 bodů pro přijetí. Předem děkuji.
Maturant20091. 2. 2016 3.03
Problémem této školy na této stránce je hlavně ten, že si sem "recenze" píše sám ředitel alias Student (aj.) Viz 20. 1. 216, 26. 1. 216 a nebo třeba i 16. 4. 213. Adios
Další student (e-mail)26. 1. 2016 22.33
Jenom bych rád doplnil: "není moc dobré si číst někde něco na internetu, ale jít se podívat osobně na den otevřených dvěří," + "protože je lepší jednou vidět, než stokrát slyšet." Zdá se mi, že to už jsem někde slyšel...
Student (e-mail)20. 1. 2016 20.01
Proč jsem se rozhodl tuto recenzi napsat? Protože bych chtěl reagovat na člének ze dne 6.12. 2015 (znám tuto osobu osobně a abych byl upřímný velmi se přetvařuje a není ten za koho se před námi (spolužáky) vydává). Tento člověk je velmi zaujatý vůči škole, takže některé věci bych bral s nadhledem. Uvedu zde několik příkladů: PRG:nemusel jsem nikdy programovat doma a neměl jsem moc problém. To, že to nechápeš je věc druhá a když ti to nestačí ve škole měl by jsi tomu věnovat nějaký ten svůj osobní čas. MAT: Zase to samé nikdy jsem se doma neučil a procházím v pohodě. A když to nechápeš znovu se opakuji měl by jsi se tomu věnovat ve svém volném čase. Takže abyhc to nějak zhrnul pokud zvažujete na tuto školu jít, není moc dobré si číst někde něco na internetu, ale jít se podívat osobně na den otevřených dvěří. Protože tolik zaujatých, uražených a protivných lidí je na internetu opravdu mnoho a jenom se naží jakým si způsobem "poškodit" školu.
student studentovi (e-mail)7. 12. 2015 21.25
Pro Studenta: Jsem absolventem této školy (před dvěma roky) a teď chodím na VŠ. I my jsme měli maturitní generálku. Ta mě, nevadila alespoň jsem věděl, co mne čeká u maturity. Pokud si dobře pamatuji, tak o maturitní generálce jsem se dozvěděl hned na počátku čtvrťáku. Tuším, že přišel e-mail s informacemi. Jinak na vejšce je to tvrdá dřina, ale bez té to nejde. Já naopak musím ocenit, co jsem se na SSŠVT z programování naučil. Pokud si myslíš, že tě naučí programovat jenom ve škole, tak to asi ne. Podstatě porozumíš tím, že budeš programovat sám i doma. Navíc, když jsem za Šibravou vždycky došel s nějakým problémem, vždycky se mi věnoval. A pokud píšeš, o matice a souvislostech, tak je mi tě docela líto. Matika je docela i o počítání. A to musíš dělat i sám. Stejně tak některé další předměty. Jinak já jsem si z ANJ udělal Cambridge exams už na SSŠVT a na VŠjsem nemusel dělat zkoušku. Píšeš, že se neučíš nové věci. Tomu nerozumím. Možná tě překvapí, že se celou řadu věcí učíme na vejšce stejně jako na SSŠVT a já z toho pořád ještě žiju. I když netvrdím, že jsem byl se vším úplně spokojen, v žádném případě nelituju. Přestaň fňukat a začni něco dělat. Jinak se seber a běž na státní školu, kde po tobě nebudou nic chtít. A škole přeji co nejmíň takovejch ubrečenejch… .
Student Studenti (e-mail)6. 12. 2015 22.09
Proč jít na tuhle školu? Spíš si pokládám otázku, proč nejít. Tři roky se hraje hra - buďto se jí účastníte a postupujete dál, nebo vypadnete. Je to na vás. Nicméně ten čtvrtý, maturitní, rok je zlom. Zklamání je na denním pořádku, stejně jako maturitní zkouška. "Je třeba se na ní učit", slyším snad se všech stran, nicméně nikdo neřekne pořádně co a proč. Vše je zahaleno mlhou jménem Ing. M. Vodička. SSŠVT má přeci více jak 85% úspěšnost u maturit - proč? Škola má vlastní maturitní generálku + připouštěcí testy v jednotlivých předmětech, tohle vám ovšem řeknou (jestli vůbec) až ve 4. ročníku. Všechno je blamáž, utracené peníze. Všechno gró se člověk musí naučit sám - a za to přeci téměř 80 000,- dávat nemusí. Doporučuji školu státní (poprvé). Individuální přístup? Jak pro koho, na této škole funguje kádrování více než kde jinde. Radši hrát mrtvého brouka, než-li se snažit něco změnit - je to přeci soukromá škola, to si moc lidí neuvědomuje. Doporučuji školu státní (podruhé). Nejmodernější vybavení? Přemrštěné, to možná, moderní podle tabulek také. Nicméně se na tom 'nejmodernějším' učí věci, co již moderní nejsou. A neplatí to pouze o IT předmětech. Ekonomika (namátkou) je také s aktuálností úplně mimo. Doporučuji školu státní (potřetí). Všechno to pochopí ale jenom člověk, co si tím vším projde. Nevěřte marketingu školy. Lže. Je sice fajn, že vás učí nějaký odborník, co je možná "expertem" ve svém oboru - k čem vám to ovšem je, když nemá ani sebemenší ponětí o tom, jak učit. Doporučuji školu státní, kde váš učí UČITELÉ, (počtvrté). Nyní podrobněji, faktografie, nicméně bez konkretizace. CJL: Učitel z minulého století a režimu. Místo učení spíše recitace toho, co si za socialismu nechal nalít do hlavy. MAT: Pokud matematice nerozumíte (podstatě), nemá šanci. Výklad pro pár jedinců, ostatní se vezou. Souvislosti se bohužel žádné nedozvíte. ANJ: Podprůměr úrovni B1. Více netřeba hodnotit. PVY: Odborník na slovo vzatý, nicméně postižen státní sférou a svým povoláním. Dobrý člověk, otřesný učitel. NEJ: Férový člověk. PRG: Další odborník, nicméně znovu. Pokud nerozumíte podstatě, neprogramujete ve volném čase - máte smůlu. Fér jednání se dočkáte až poté, co si ho vyžádáte. POS: Minimální nároky, veškeré informace k testu do 30s za použití google. Jediná praxe se rovná přípravě maturitní otázky. TGR: Předmět učen dobře, nicméně na špatné škole. EKO: Většina výkladu založena na "já jsem slyšel, viděl, četl". K ničemu. FYZ: Dobrý člověk na špatném místě. Resumé? Je na každém, jak si vezme slova, co jsem napsal. Já doporučuji jinou školu, jinak investovat (zpravidla více) jak 80 000kč.
Anonym8. 3. 2015 23.18
Ke dni otevřených dveří: Sama organizace byla nejlepší ze škol, kde jsme se byli podívat, je vidět, že o studentech přemýšlí. Všechno nám vysvětlili, na co jsme se zapomněli zeptat, odpověděl velmi vlídně telefonicky pan ředitel.
Anonym5. 3. 2015 19.00
Nedoporučiji, nic vas nenauci, ucitele sptane, zadna priprava na Maturitu
Dominik P.27. 2. 2015 20.31
Tak moje zkušenost je taková, že jsem byl na dnu otevřených dveří a škola se mi líbila.Pak jsem šel ještě jednou na osobní návštěvu a všechno co jsem potřeboval ještě vědět jsem se dozvěděl.
Anonym26. 2. 2015 22.59
Dobrý den, měl jsem schůzku s panem, který mě po škole měl doprovodit. Popravdě připadal jsem si jak u výslechu. Škola se mi líbila od 7ho ročníku. Jako první mi spočítal body, kde mi řekl že mám 160bodů, a že je to na hraně. Dále začali otázky z mojí strany. Na otázku kde ubytují mimopražské studenty mi řekl že ubytují a že 30 studentů jsou ubytováni v nějakem zařízení. Také mi oznámil že škola má nejmodernejší vybavení a že je to důležité i když si ostatní myslí že ne. Zeptal se mě na otázku co je WMWare, když jsem se jenom trošičku zamyslel, řekl že jestli nevím ať to řeknu. A takhle pokračovali otázky v servrovně kde mi ukazoval že mají dva servery o výkonu starých 18ti. Přistup této školy ke mé osobě mě velice zklamal. Když jsem uslyšel slovo profesor, docela dost mě to zděsilo s otázkou v hlavě: „nejsou profesoři jen na vysoké?”. Místo toho aby se snažili jako většina soukromých středních škol upoutat vystupováním mi přišlo že mě mají s prominutím uplně u ***** a ať si dělám co chci. Je to čistě můj poznatek, jsem zklamaný, jelikož tato škola byla snem ovšem vedení se nedá srovnat s ostatními školami kde jsem se byl podívat a v praze jsou i vybavenější školy. Neberte to prosím jako urážku školy jen píši jak jsem se se svojí kamarádkou ve škole cítil.
Anonym24. 2. 2015 14.49
Ahoj můžu se zeptat ve 2.ročníku se začíná v jakém jazyku programovat vb.net , c++ c# ? nebo něco takového
Anonym24. 2. 2015 14.37
Ahoj můžu se zeptat ve 2.ročníku se začíná v jakém jazyku programovat vb.net , c++ c# ? nebo něco takového
Anonym (e-mail)26. 1. 2015 19.38
Chtel bych se zeptat jestli průměr 2,5 na pololetí 9. Třídy bude stačit (na konci 8. Třídy průměr 2,1) počet bodů 115, když se přihlašky odevzdavaji do 15. Března můžu ji odevzdat hned začatkem února? Moje základní škola je uplně retardovana a vsechny znamky se z niceho nic obratili proti me, takze se chci zeptat jestli tech 115-125 bodu bude stacit. Je to jen prece soukromovka. :-(
Monča (e-mail)21. 1. 2015 21.20
Ahoj. Mám vystudovanou střední školu s výučním listem a chtěla bych jít studovat tento obor a to proto, že mě velice zaujal. Ne, nejsem ten typ co si myslí "Mám papír a tak mám vše na háku." Počítám s tvrdou prací a hodně učení doma. Chci jít od prváku. Opravdu se o ten obor zajímám. Jen mám problém že nemůžu spočítat počet bodů,protože jsem v 8. byla "hodnocena slovně" z matematiky, fyziky a chemie, ale v 9. už jen z matematiky. Jen jestli nevíte, jestli je to nějaký velký problém. Už jen ten věk. A chtěla bych se zeptat co probíráte v druháku nebo třeťáku v matematice např. Jde o to že jsem na ZŠ byla jako "diskalkulik" (menší problém s pochopením... Spíš mi to trvalo déle). Ale je pravda že i teď se občas zaseknu na nějaké té slovní úloze. Ale nutno dodat že na střední bez problémů 2-3 z matematiky. Ale stejně mám dojem že budu muset do školy zavolat nebo dojít s tímto dotazem osobně. Jinak ohledně ostatních předmětů jsem neměla hůř jak za tři na ZŠ (ohledně počtu bodů). A předem děkuji za jakoukoliv odpověď na tenhle sloh. :D Monika
student5. 1. 2015 20.16
Nic obzvlášť pokročilého nemusíš umět.
Anonym4. 1. 2015 21.59
Chtěl bych se zeptat musím umět něco pokročilého hned ze začátku a nebo se tam učí hezky od začátku ?
Anonym4. 1. 2015 21.32
Chtěl bych se zeptat musím umět něco pokročilého hned ze začátku a nebo se tam učí hezky od začátku ?
Anonym (e-mail)16. 12. 2014 23.47
Hezký den přeju, jen vám chci všem ušetřit 80k (vaším rodičům) a vám procitnutí po absolvování že nic neumíte. Nechci se snažit o nějaký pomlouvání, jen se chci podělit o moje poznatky, ať již během studia, či při hledání následného uplatnění. Mail k dispozici na dotazy, ahoj :)
student17. 2. 2014 20.27
180 bodů by mělo stačit.
Uchazeč (e-mail)16. 2. 2014 13.51
Ahoj chtěl jsem se zeptat zda bych se na tuto školu dostal i s 174 body .. Zatím jsme v 8 třídě a proto jsem si druhé pololetí a začátek 9 teprv typl co bych asi dle mého názoru měl ovšem myslím že i kdybych si na kalkulačku zašel znovu 174 bodů bych měl stále :-)
Anonim (e-mail)9. 2. 2014 20.04
Ahoj na kalkulačce jsem si vypocítal že mám 350 bodu bude to stačit na přijetí? Předem díky za odpověd.
Student 3.ročníku7. 12. 2013 14.39
pro studenta 1. ročníku:Je vidět,že jsi v prváku. Meleš absolutní nesmysly. Windows 8.x jsou určeny především pro mobilní zařízení a ne na pracovní stanice.Podívej se na statistiky, kolik firem je využívá.A pokud se týká vybavení,tak já si spíš myslím opak.U PC, na kterých děláme je 32 GB RAM až dost.Vaněčkovou nemáme, takže nemohu posoudit. Ale Šafránková mne matematiku doslova nadřela.Dokonce uvažuji,že z ní budu příští rok maturovat :-))).
Student 1.ročník4. 12. 2013 12.06
Škola má již nejlepší léta za sebou. Vybavení je poměrně zastaralé (navíc nejsou schopni přejít na Wondows 8, natož 8.1), o "Macích" se jen občas něco šustne, což je dost na nic, protože pro Grafiky a prográmátory je to to nejlepší. Profesoři jsou někteří super a někteří naprostý opak, například učitelé na matematiku jsou ty nejhorší co jsem kdy viděl, místo aby látku pořádně vysvětlili, jen hází příklady na tabuli a ať si počítáme -_- (Vaněčková,Šafránková) Co se týče odborných předmětů, nemám problém až na to, že učit se používat DOS je celkem k ničemu. Nejhorší na této škole je ale psychický nápor na studenty, učitele Vás nutí (ač asi nevědomě) zůstat na této škole, neustále profesoři vychovalují svoji školu a o ředitelovi ani nemluvě. Kolem a kolem, pokud Vás baví poslouchat jak jste na nejlepší IT škole v ČR a nevidět dobrý výsledek, tak běžte na tuhle školu. Pokud se chcete naučit něco co bude OPRAVDU potřeba a nebýt zbytečně pod tlakem, běžte na jinou školu. Pravděpodobně z této školy odejdu a přejdu jinam, SSŠVT je jen přehypovaná škola...
Student16. 4. 2013 16.58
Podívejte se na to takto, je zcela zbytečné se ptát, zda Vás s daným počtem bodů přijmou nebo nikoliv. Vzhledem k tomu, že v budoucím prvním ročníku budou otevřeny 4 třídy s celkovou kapacitou 128 studentů, je dosti pravděpodobné, že přijati budou i studenti, kteří mají méně, než 100 bodů. Nicméně každý uchazeč by se měl sám zamyslet, jestli mu skutečně stojí za to platit si školné na této škole i v případě, že je dosti pravděpodobné, že nemá dostatečné znalosti na to, aby se na ní "prosadil". I přesto, že pověst většiny soukromých škol vystihuje zhruba tento vzorec: "zaplatíš = uděláš" o SSŠVT se toto opravdu říci nedá. Tato škola je pro lidi, kteří mají aktivní přístup ke studiu a mají zájem získat znalosti z oboru IT. To co si následně z této školy odnesete je čistě na Vás. Každopádně všem, kteří by chtěli studovat tuto školu, jenom proto, aby "něco studovali" nebo lidově "měli papír" raději doporučuji zvolit školu jinou.
honza5. 4. 2013 3.04
Jsem na intru a vstavam ve ctvrt na osm a vse stiham.
Anonym4. 4. 2013 13.55
Jsem mimopražský,chci se zeptat jak je to s intenátem,prý je daleko
Anonym3. 4. 2013 20.46
Jen tak pro přehled,neznáte někoho kdo se tam dostal třeba i se 100 body,nebo měl dvojku z chování? Jaké je takové minimum bodů?
:)30. 3. 2013 9.14
Ano určitě ano. Moc extra šprtů a jedničkářů sem nechodí, takže se sem dostane každý. Časy, kdy tahle škola byla prestižní a vybírala si ty nejlepší, jsou dávno pryč.
Pavel (e-mail)29. 3. 2013 11.59
Zdravím, vypočítal jsem si, že mám 199bodů. Myslíte, že to stačí na přijetí?
order27. 1. 2013 19.58
Kamos na kybernu chodil.Skolne 46000 a nic moc.
to TRIP26. 1. 2013 14.42
a proc nejdes na kybernu v HK ? www.ssakhk.cz Chodil jsem na obe tyto skoly. Muzu hodnotit ze kyberna je vybavenejsi, lepsi a i lehci. Ale ve vysledku se naucis vic a dostanes spousty certifikatu
anonym19. 1. 2013 17.32
Na dni otevrenych dveri rikali ze budou otevirat ctyri tridy.To neni malo.Ja bych prihlasku podal.
Ma14. 1. 2013 16.19
Vypočítal jsem si 195bodů. Stačí to?
Anonym12. 1. 2013 17.46
No to upřímně není nic moc. Já mám 450 bodů.
Kar10. 1. 2013 23.14
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli mám šanci dostat se na tuto školu. Na kalkulačce sem si vypočítal. 191 bodů. Předem děkuji za odpověď.
Kate2. 1. 2013 13.53
To Lukáš Ahoj, 226 bodů by mělo stačit.
Lukáš (e-mail)31. 12. 2012 2.31
Ahoj chci se zeptat na tuto skoly bych se rad hlasil z 9 tride na kalkulacce mi to hlasi 226bodu myslíte ye mam sanci a kolik se tam zhruba hlasi studentu diky :) Lukas
anonym21. 12. 2012 22.43
Kubajz:to ti bude k prijeti stacit
Kubajz21. 12. 2012 20.10
Zdravím chtěl nych se zeptat jaká je šance na přijetí... v kalkulačce jsem dosáhl 237 bodů, tak jestli to stačí... děkuji
Kubajz21. 12. 2012 20.03
Zdravím chtěl nych se zeptat jaká je šance na přijetí... v kalkulačce jsem dosáhl 237 bodů, tak jestli to stačí... děkuji
petr4. 11. 2012 20.05
to karel: to by melo stacit.
Karel30. 10. 2012 20.14
Zdravím na tuto školu bych si chtěl podat přihlášku. Použil jsem tu kalkulačku která je na stránkách sssvt.cz a výsledek byl 227 bodů.A chtěl jsem se zeptat jestli by to pravděpodobně mohlo stačit.
Student9. 10. 2012 20.56
@2 Michal: Fyzika je na této škole, stejně jako na většině středních škol s technickým zaměřením, brána jako "prioritnější" obor (tzn. je na ní kladen větší důraz). Její úroveň je srovnatelná s gymnaziální. Oproti gymnáziím je zde ještě fyzika rozšířena o předmět Elektrotechnika, který je tuším na gymnáziu většinou vyučován až v třetím ročníku. Nicméně můj osobní názor je, že pan profesor vyučující předmět „fyzika“ na této škole patří k nejlepším pedagogům, se kterými jsem se za dobu studia setkal. Člověk, který má, alespoň základní logické popř. analytické myšlení, by neměl mít problém. Pokud by snad nastal, všichni pedagogové jsou ti ochotní vyjít vstříc. Záleží pouze na tvé iniciativě.
Ruck9. 10. 2012 20.29
Výuka fyziky je s Maškem podle mne pohodě.Dokonce mi i něco docela bavilo.
Michal (e-mail)8. 10. 2012 18.41
Chystám se na tuto školu za rok jít a chci se zeptat, jak hodně důrazu se klade na fyziku. Odpovězte prosím, předem děkuji za odpověď. Michal
Student (e-mail)20. 9. 2012 23.16
Jsem student ssšvt a jsem tu spokojen.Veliká výhoda co se týče vybavení je že potřebné programi a software máme jako studenti zdarma a mužem si to na tom doma procvičovat.I windows 7 nebo ted nově 8
Anonym19. 9. 2012 17.49
Čau Tripe, studuju SSSVT druhým rokem. Jsem mimopražskej takže bydlím na intru. Inter je v pohodě. Máme tu přístupnej net, k dispozici bazén a kompi máme všichni svoje na pokoji. Ostatni podrobnosti ti rekne sekretářka, nebo o tom mluví i na jejich dnu otevřených dveří. Tak pokud nastoupíš tak se sejdem na intru. Čus Ladis
Trip (e-mail)12. 9. 2012 17.36
Zdarec, chystám se na tuto školu příští školní rok. Vzhledem k tomu, že bydlím v Hradci Králové, zajímá mě, jak je to s domovem mládeže - jestli je tam internet (na pokojích) a jak rychlý, jestli je možnost přivézt si svůj počítač nebo jen notebook, jak je to s ubytováním, když tam přijedu "poprvé a podobně". Díky za odpovědi, Trip
Trip (e-mail)12. 9. 2012 17.22
Zdarec, chystám se na tuto školu příští školní rok. Vzhledem k tomu, že bydlím v Hradci Králové, zajímá mě, jak je to s domovem mládeže - jestli je tam internet (na pokojích) a jak rychlý, jestli je možnost přivézt si svůj počítač nebo jen notebook, jak je to s ubytováním, když tam přijedu "poprvé a podobně". Díky za odpovědi, Trip
student222. 8. 2012 10.35
Ahoj Anonyme. Tadle škola se s takovou přípravou jakou popisuješ musí zvládat na vyznamenání. Já sám jsem to lehce flákal, což mě mrzí, ale skončil jsem se dvěma trojkama. Ta domácí příprava je rozhodně potřeba. Ale nemáš se čeho bát. Školu, jako druhák, hodnotím velice kladně, profesoři ví o čem mluví a nemají problém nijak poradit, nebo zařídit konzultační hodiny.
Student (e-mail)19. 7. 2012 22.05
Cus. Jsem ve tretaku. Pravda, zacatek byl trochu tezky, ale zvyknul jsem si. Ted je to v poho.
Anonym15. 7. 2012 18.26
Jsem přijat na tuto školu a chtěl jsem se zeptat... Chodil jsem na Gymnásium ktere jsem nějak prolézal s trojkama.. Bylo to tim že jsem se neučil a uvědomuju si to.. Chtěl jsem se zeptat jestli se dá tato škola zvládnout když se člověk každý den bude připravovat + vezmu si to doučovaní z matematiky... prosím odpovezte jak jsem to tady četl tak mam trošku strach :) Děkuju předem
SQL ERROR 29. 2. 2012 0.38
Dobrý vešer, můj syn studuje na této škole a dovolil bych si ji hodnotit jednoznačně kladně. Je vidět, že peníze opravdu dou tak kam mají.
Rosta (e-mail)24. 2. 2012 9.40
To Magnus, Ahoj, chodím na SSŠVT a nyní jsem ve druháku. Co se týká matematiky, tak samozřejmě musíš nějaké znalosti mít, ale není důvod se bát. Máme tu takovej nepovinej předmět " Cvičení z matiky" kde se dá látka v pohodě dohnat. No a co se týká TEZka (Technického zobrazování) tak pokud se budeš připravovat na hodinu a nebudeš na to kašlat tak se není čeho obávat. Osobně jsem se školou moc spokojenej a myslí, že není lepší škola zaměřená na IT. Vybavení je tu špičkové a leckterá firma by ho mohla škole závidět :) Profesoři jsou sice přísní, ale zase něco naučí. Magnus pokud máš zájem o obor IT je to podle mě ta nejlepší volba. rozhodně doporučuji :)
Magnus (e-mail)22. 2. 2012 18.29
Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jak velký důraz se klade na technické zobrazování a matematiku. Pokud by někdo byl tak ochotný, může by napsat na mail. Rád bych se ještě na pár věcí zeptal.
Axt22. 12. 2011 14.47
Jako student mohu tuto školu pouze doporučit. Jsem zatím v druhém ročníku a až na malé výhrady jsem spokojený. V prvním ročníku je jediné peklo předmět Technika Administrativy - o co jde? Psaní všemi deseti vedeno p.prof. Hrubou (ano doopravdy se tak jmenuje) a věřte že pokud nebudete psát každé písmenko tím "správným" prstem tak budete s tímto předmětem válčit. Ale je jen v prváku takže se to dá přežít. Jako opak tohoto bych uvedl dějepis - zní to nudně ale pokud chytnete p.prof Nováka tak máte o zábavu postaráno. Jeho výklad je zábavný a rozhodně se nebudete nudit. Na Zákl. škole jsem byl průměrný student (prospěchově) a na SSŠVT se musím učit maximálně hodinu den před písemnou prácí a zvládám to vše na 2-1. Je pravda že někdo tu psal že se učíme i se starými technologiemi - je to vesměs proto že většina nových technologií ty staré pouze vylepšuje (např. součásti MS-DOS najdeme ještě v současných Windows). Pokud nejste fyzicky zdatný nemusíte se obávat že budete mít problémy s tělesnou výchovou. Jde jen o to se snažit. Já jakožto jeden z těch horších v oblasti TĚV nemám problém a to jen kvůli snaze. V pořádku zvládám za 2. Po technické stránce je škola na excelentní úrovni. Počítače jsou maximálně pár let staré a v pořádku zvládnou rozjet více operačních systémů najednou, čehož využíváme například u programu VMWare kde si můžeme spustit několik OS a zkoušet si například Počítačové Sítě. PC zvládají také se slušným výkonem program AutoCAD ve kterém se dělá vektorová 2D a 3D grafika. Nakonec reakce na ty co psali nelichotivé připomínky na jméno P.ředitele Vodičky. Mohu potvrdit že občas umí být náladový ale vždy se snaží dělat vše pro školu. V prvním ročníku budete mít předmět Technické Zobrazování (Docela obtížný pokud nemáte vlohy na geometrii) a tam se s ním poznáte.
Verča (e-mail)9. 12. 2011 14.37
Zdravím, ráda bych letos nastoupila na tuto školu. Všichni zde píšou že je to opravdu kvalitní škola. Jen by mě zajímalo jestli je důležitá matematika ke příjetí. Nejsem v ní nejlepší ale o obor IT se opravdu zajímám od mala a tak bych se chtěla zeptat jak těžké je přijetí na tuto školu a jek asi probíhá příjímací řízení, Děkuji za odpověď .)
Karel20. 9. 2011 21.04
Studenti školy v 1. ročníku státní maturity skončili ve srovnání s 21 podobně zaměřenými pražskými školami na 1. místě v českém jazyce a literatuře 2. místě v anglickém jazyce 2. místě v matematice A pokud chceš vědět, jak jsme dopadli v porovnání s více než 2200 středními školami z celé ČR (a to včetně gymnázií), jejichž studenti se zúčastnili státní maturity, pak ti mužeme sdělit, že patříme mezi 7 % škol s nejlepšími výsledky v anglickém jazyce 14 % škol s nejlepšími výsledky v českém jazyce a literatuře 16 % škol s nejlepšími výsledky v matematice
Bývalý student (e-mail)16. 6. 2011 23.44
Rači jděte na Střední školu aplikovný kybernetiky v Hradci Králové. Studoval jsem na obou školách a nedá se to srovnat 2 roky na sssvt peklo a arogantní ředitel, 2 roky na kyberně ráj na zemi. 1Gb internet,warez server, holky grafičky, výbornej ředitel a učitelé profíci, certifikáty Cisco IT, CCNA 1-4,ECDL, Microsoft academy apod... takže doporučuju http://www.ssakhk.cz
Anonym17. 5. 2010 11.19
Profesoři - až na výjimky spravedliví, ochotní učit a odpovídat na případné dotazy. Ředitel - extrémně náladová osoba - během deseti minut je schopný změnit náladu 5x. Nicméně je spravedlivý a schopný pomoct. Předměty - neodborné předměty jsou brány občas až moc vážně - konkrétně myslím například občanku a němčinu, kde jsou kladeny přehnaně vysoké nároky na studenta výpočetky -- ale na 3-4 se to dá "naučit" vždy. Angličtina je dost různorodá - teď jsem ve čtvrťáku a každý rok jsem měl jinou profesorku, takže jsem se setkal se širokým spektrem vyučujících - a musím říct, že výuka by mohla být lepší, mohli bychom se toho naučit více, ale pro potřeby ajťáka v ČR to naprosto dostačuje. Odborné předměty jsou vesměs dobré. Počítačové sítě v prváku jsou hodně náročné - je to takový eliminační předmět, který školu zbaví od flákačů a lidí co si myslí, že výpočetní technika je jen o hraní her. Technické zobrazování & grafické systémy jsou učeny na můj vkus až moc dopodrobna, ale zvládnout se to bez problému dá. Programování ve třeťáku je zbytečně dlouhé a nejsem si jistý, zda programování v konzoli má nějaké reálné využití - narozdíl od toho je PRG ve čtvrťáku moc krátké - člověk se v tomto předmětu naučí opravdu jen nutný základ. Programové vybavení je dobrý a kvalitně učený předmět - za půl roku jsem se ve Photoshopu naučil to, co potřebuji do budoucího života jako webdesignér. Půl roku střihu videa v šíleném programu Avid Liquid byla naproti tomu naprostá ztráta času... Ve třeťáku bylo MS SQL, které mě nikdy nebavilo, ale rozhodně se do budoucího života bude hodit; ve čtvrťáku jsme se dostali k webovým technologiím - a zde je podle mne zásadní problém. Kdybychom se raději, než PRG v konzoli a okně učili webové technologie (PHP, CSS, MySQL, JS a HTML) více do prodrobna, mohli bychom se po škole bez problému všichni živit jako webdesignéři. Je to můj názor, někomu by zase vyhovovalo více Visual Basic v PRG... Jediný předmět, se kterým mám opravdu problém, je technické vybavení. Naprosto zbytečný předmět, učí se v něm o 15 let starých technologiích - koho v dnešní době zajímají druhy řadičů pomalu u sálových počítačů případně historie výpočetní techniky? Maturita - ještě mne čeká ústní část, ale ta praktická nebyla vůbec těžká, jak by se mohlo zdát - až na zástupce ředitele všichni profesoři studentům pomáhali a snažili se jim ulehčit trápení... Takže na závěr - pokud se zajímáte o IT, jste ochotní ve škole dávat pozor nebo se doma učit a chcete opravdu dobré vzdělání, se kterým si na běžné VŠ nebo v životě dlouho vystačíte, rozhodně doporučuji SSŠVT.
Student30. 3. 2010 11.37
Jsem abolvent SSSVT a nyni ve tretaku na VUTku v Brne.Ziju z toho co jsem se naucil na stredni.Doporucuju.
Prvák (e-mail)28. 3. 2010 23.44
Tuhle školu doporučuju, jsem zatim v prváku, ale i tak se mi tady líbí. Jo a studuju specializaci programování.
honza26. 3. 2010 20.11
Jsem ve tretaku a podle meho nazoru je skola dobra.Nektery spoluzaci odadli,ale jina je to v poho.A holky tu potrebujrm.
Anonym24. 3. 2010 11.47
Ahoj všichni,může se mi ozvat někdo,kdo studuje na této škole teď-mám 2 přijetí-jedno na státní prům školu Prosek-obor inf.technologie a 2. na tuto soukromou.Mám se rychle rozhodnout pro jednu z nich....přecházím z víceletého gymplu(soukromého),ale matiku mívám za 3,vytáhnu ztěží na 2...na gymplu jsme brali zatím jen grafické programy,ale chci jít na programování,i když grafika mě hodně baví,jen si myslím,že mě snad víc uživí a kurs na web strany si můžu udělat kdykoli navíc.Jsem četla ty vaše názory...ale pomohlo by mi,kdyby se ozval někdo,kdo studuje NYNÍ ZA SOUČASNÝCH PODMÍNEK A NE PŘED PÁR LETY!!!Díky moc a PIŠTE PLEASE !!!
to student (e-mail)16. 2. 2010 0.11
Jo a muzes mi rict kam te vzali? Se SS vypocetni techniky??? Kdyz ses tak chytrej ze by te nevzali ani do elektroworldu?? Zajistenou praci?? To bych chtel videt v dobe krize, bez praxe co mas zajistene, navic platy v it rapidne klesají...
Student sssvt4. 2. 2010 18.55
Tady někdo psal že tato škola je špatná a že je to chyba že jste tam šly.A že je Hostivař super jenže Hostivař sice uděláte maturitu ale o pc nevíte nic ... A nevemou vás ani ná prodavače ELEKTROWORD. Když dokažete tuto školu dokončit a budete se čit a dáte do toho vše tak budete mít zajištěnou práci...
master4. 2. 2010 18.52
Tuto školu navštěvuji už náký ten rok....A myslim si že táto škola není pro lidi co měli na základní škole 4ky a pro 3 kaře je to těžká škola ale stačí když se budete každej den učit HODINU-2 a do 3 táku se dostanete bezproblému.Potom je horší programování to není o chytrosti ale o tom kdo to pochopí a kdo ne .
novy (e-mail)1. 2. 2010 8.33
Neznám tuto školu, učitele ani ředitele, ale za vše hovoří, že pan ředitel chodí po třídách a zhasíná. Co víc dokumentuje zájem o chod školy než tato činnost. Je vidět, že řediteli záleží na tom, aby se neplýtvalo penězi, ví o tom, co se na škole děje, škola ho zajímá. Zažil jsem školy, kde ředitel nevylezl z ředitelny, jak byl rok dlouhý. Bylo mu jedno, jestli se někde svítí nebo ne. A k učitelům: prosím vás, kdo chce jít dnes učit za směšně malý plat a do džungle plné nevycválaných nevychovaných puberťáků. Jen blázen. Nikdo nechce učit, kdo učí, musí, protože by se jinde se svým oborem neuživil, co má dělat takový dějepisář nebo češtinář? Ten by se musel jít klouzat. Některé to i baví.
Jakub Novotný (e-mail)26. 1. 2010 23.17
Moje hodnocení je že SSSVT je ŠPATNÁ ŠKOLA.Arogantní ředitel a nic se nenaučíte.
Roman26. 11. 2009 15.45
Největší omyl mého života... Opravdu...
Dederon8. 11. 2009 11.22
Cergy - Nejkvalitnější názor... Kvalita profesorů je taková dost zajimavá. Jsou zde lidé kteří mají kantorské zkušenosti. Těch je pár. A potom jsou to lidé co umí to co učí... Ale neumí to učit. Což je myslím ten nejvíc známý typ. A je to dost naúkor studentů kteří když neví a jediná rada je F1 pro nápovědu... to opravdu je velice naučné. Na škole probíhá veliká mutace lidí v dost známé "chudáky" kteří chodí ze školy znechucení. Jedna z mála věcí co se zde naučí každý kdo do školy chodí je psaní všemi deseti.
Tupej vodička (e-mail)10. 9. 2009 18.21
Co to tu meleš za hovna že to tady o Vodičkovi není pravda ??? Dovol mi abych se zasmal kus dementa to je a ze chodi po skole a zhasina ve tridach svetla to je vrchol demence.
Tomáš S. (e-mail)2. 9. 2009 21.33
Tuto školu navštěvuji 3. rokem a nemůžu si jí vynachválit. Vybavení Hw a Sw velmi kvalitní. Profesoři jsou profesionálové (samozřejmě se najdou vyjímky, ale nejde být 100% ;-) ) Jak už je zmíněno na dni otevřených dveřích - škola je poměrně obtížná (ale jak pro koho, stačí dávat pozor při hodině) a velká část studentů odchází (v naší tídě odešli v prváku během 1. pololetí 1 student, do druháku nepostoupilo 5 nebo 6 myslim, a teď do 3. ročníku 4). "Přirozený výběr" zde funguje poměrně dobře, ty co nebaví IT a nehodlají se učit a hodiny "propaří" většinou odchází. Profesoři jsou zde féroví, když máte problém přijdete, není problém a například látku vysvětlí. Navíc třeba profesor na tělocvik je na této škola nejlepší co jsem od základky měl (a to jsem "vystřídal" asi 5). Odhadl bych, že velká část zde co školu hodnotí negativně jsou lidé, kteří nezvládli nároky školy. Viděl jsem otázky na maturitu v Hostivaři věřím, že tam jde odmaturovat bez učení. Nemusím být nějak IT vzdělaný a udělám je taky (myslím, že tam bylo něco v PowerPointu - velmi těžké, to vás asi jako IT specialistu neuživí). Hostivař je zaměřený především na auta a IT mi připadá, že je vedlejší obor a ta "moderně" vybavená IT učebna. Dle mého názoru, ten kdo se o PC zajímá a chtěl by se tím živit tak je pro něj SSŠVT jasná volba :-) Samozřejmě každý má právo na svůj názor ať kladný nebo záporný, ale některé pomluvy jsou zde spíše lží.
Jan Zelinka (e-mail)28. 8. 2009 22.13
Školu jsem vyšel asi před 3 roky. SSSVT rozhodně není pro slabší povahy nebo lidi, co se moc neučí - tady vám to tedy zadarmo nedají, s tím nepočítejte. Je to opravdu těžká škola. Osobně nejsem zrovna moc na učení, ale studium jsem zvládnul. Proč? Protože jsem se snažil. A to asi právě většině rejpalů chybí. Tato škola vás naučí něco mnohem VÍC, než nějaké znalosti. A to je disciplína. Do teď děkuju bohu, že jsem se na tu školu dostal a úspěšně ji vyšel. Možná nebudete nejlépe připraveni na nástup do zaměstnání, protože na SSSVT je IT učivo více všeobecné, abyste měli co největší záběr. Koho totiž ta jaká část IT zajímá, ten se jí naučí sám. Škola vám však dá skvělé podklady pro rozvoj analytického a procedurálního myšlení, ukáže, že opravdu platí heslo těžko na cvičišti, lehko na bojišti a co se kantorů týče - nemůžu si stěžovat. Spíš bych si mohl stěžovat na pitomce z řad studentů. Léta to byla těžká, ale dala mi opravdu hodně, to vám žádná jiná střední škola nedá. Je však pravda, že psychický nápor na studenty je velmi vysoký. Osobně jsem s tím měl také problémy. To si ale myslím, že je také plus. Není to procházka růžovou zahradou a to je dobře! Život se s váma potom taky nebude mazlit tomu věřte. SSSVT bych nevyměnil za žádnou jinou školu, i VSE proti ní byla nic. Příští rok se chystám na Unicorn College, poté Oxford. Škole dávám nejvyšší možnou známku. Ať již za modernost nebo to, co mi dala. Jediná výtka je však nedostatek praktických informací. Rád bych tu opravil nějaké informace, co jste řekli o p. Vodičkovi. Nic z pomluv není pravda. Tento pán, seč náladový, to s vámi myslí jen dobře. Osobně jsem měl na SSSVT i kázeňský problém a jednání s ním a profesorem proběhlo naprosto profesionálně. Často jsme byli káráni a bylo nám vyhrožováno vyhazovem - ale ze správného důvodu. Pokud se budete snažit, budete jakříkajích "hodný" student, tak se nemáte čeho obávat. Získáte možnost zasloužit si certifikát z CISCA nebo nějakého grafického programu, což je do praxe ohromné plus! A co víc, je to zdarma. Kdo se rozhodujete zda na SSSVT tak si položte otázku? Chcete být dalším řadovým ajťákem? Bežte na jinou školu, tady vás nebudou chtít. Chcete být však někým, co má ambice a chce to někam dotáhnout? SSSVT je skvělý začátek jak vstoupit do opravdového života. To jsou moje osobní zkušenosti a ty mi nikdo nevymluví. Tempest
konan28. 8. 2009 20.29
Kdo chce studovat sssvt tak pocitejte s tim ze cele 4 roky se budete muset neustale ucit a ze pro vas nezbyde vubec zadny volny cas reknu to kratce je to skola pro sprty ja jsem presel do hostivare podotykam ze sem presel a ne ze me vyhodili aby ste si nemysleli ze jesm na sssvt nastavenj a musim rict ze to byla nejlepsi volba. Zvladl sem v pohode maturitku a to bez jakehokoliv uceni a po dobu trech letech sem mel tolik volneho casu ze jsem se mohl naucit to co jsem chtel ja! hlavne vam zbyde cas na kamose a na holky:-)
Maturant28. 5. 2009 22.12
ODMATUROVAL JSEM.Po ctyrech letech jsem uspesnym absolventem.Pres nektere male zapory mohu tuto skolu jenom doporucit.
hahaha (e-mail)6. 3. 2009 13.49
Hahaha tahle skola neni vubec o tom ze by tam byli odborníci treba Sítě vyučuje Antoš kterej tomu ale vubec nerozumí...
Lussy (e-mail)30. 12. 2008 9.49
Teda Ency.. Tleskám za tenhle komentář, to bych do Tebe neřekla ;) a ty alkoholové dýchánky.. Moc dobře si na ně pamatuju.. :D:D:D:D:D
Ency (e-mail)29. 12. 2008 23.29
Náhodou sem při úchylném googlení narazil na tuto stránku, přečetl sem si většinu "recenzí" a rozhodl se taky reagovat. Nejprve tedy na pány co studovali školu v jejích počátcích: hodně se toho změnilo k lepšímu a stálo by za to uvést, že jste školu studovali za podmínek, které nebyli zcela ideální (škola neměla vlastní budovu, atp.) Pro ostatní co školu studovali v posledních letech a pro budoucí studenty, které může tento komentář ovlivnit: Já osobně jsem se školou neměl problém, poměrně dost sem toho uměl a protože se o IT docela dost zajímal, tak sem se toho (vyjma sítí a psaní všemi deseti) zas tak moc nedozvěděl. Pomyslným jazýčkem navahách při rozhodování zda jít na SSŠVT nebo na Úžlabinu bylo opravdu perfektní vystupování p. ředitele na dni otevřených dveří, to a zároveň vybavení, ve kterém se SSSVT nemůže žádná škola, na tož státní, byť jen rovnat (a divili byste se, že se proti tomu někteří studenti bouřili a označovali pravidelný upgrade jako nesmyslné mrhání penězi). Tak jsem započal svou cestu za maturitou. Za ty 4 roky (nutno podotknou, že podávám poměrně čerstvé informace, mám rok maturitu za sebou), jsem se setkal jen s jedním profesorem, který stál opravdu za nic a troufl bych si ho ve "vyučování" daného předmětu trumfnout, jinak byl pedagogický sbor perfektní a nemám mu co vytknout. Chápu, že někomu může férový tělocvikář se specifickým humorem nahnat strach, ale já sem za celou dobu (ZŠ,SŠ,VŠ) lepšího tělocvikáře nepotkal. Pak tu máme zmiňovanou němčinu, ano musím říct ta mi byla trnem v patě, ale zvládl sem to, stačilo se jen trochu snažit. Ekonomiku taky nebylo problém "dát", stačilo poslouchat a nebo si připravit tahák (známe ne?) navíc tento předmět se vám bude hodit, pokud se rozhodnete být pánem svého času (čti podnikatel) a poskytne vám aspoň základní přehled o co v tom účetnictví, atp. běží. Musím říct, že p. ředitel je na první pohled náladový člověk, prostě dává své pocity znát (né každý zvládá poker-face), ale v jednání je to férový člověk a cení si pravdy víc než čehokoli jiného, rád bych se vyjádřil k Cergymu, co si sakra myslíš, že když u tebe na lyžáku najdou flašky, ty seš určitě ještě nalitej a nebo tak blbej, že si to necháš najít a myslíš si, že se to nějak zamete? Tak naivní snad bejt nemužeš, krom toho, pokud člověk jedná fér a narovinu, nikdy z toho nebylo víc, než podmíněčný vyloučení z kurzu. Ale každý svého štěstí strůjce s většinou kantorů na SSSVT je dobrá domluva, někdy je potřeba lobovat za pomoci vám známých faktů (toto je spíš myšleno jako vtip, naše třídní jistě ví ;)), ale výsledek se dostaví. Ještě k Cergymu, je fakt, že dobří profesoři se shánějí těžko, přesně jak píšeš, ale na rozdíl od jednoho se kterým byla fakt obtíž, musím říct, že ten váš (nebudu jmenovat) se alespoň snaží a jde mu to, na druhou stranu na programování je mistr. Pokud bych měl zmínit absence, nu což, přitvrzujeme, je to jedna z mála věcí, kterou bych p. řediteli vytknul, holt člověk, který do školy chodit nechce, tak tam chodit nebude a je jedno jak přísné pravidla se nastaví, akorát se tím velmi ztíží podmínky pro ostatní (každý to nekdy zatáhne). Rád bych podotknul, že nejsem šprt, jak si můžete myslet, ale IT, mě prostě baví a ukončit školu alkoholismem rozhodně není ta lepší možnost, to je totiž problém dotyčného, že neumí pít, já sám mám rád alkoholové dýchánky, ale dokážu se konktrolovat tak, že nejsem závislej .... abych to shrnul, jako všude a se vším, je bylo a bude co zlepšovat, ale poměr cena/výkon 10/10, řekl bych, že lepší IT školu v Praze a středních čechách určitě nenajde a jít na SSSVT je dobrá velmi dobrá volba, ale rozhodnutí ať udělá každý sám za sebe, je to přeci jen jeho volba ....
Lussy (e-mail)23. 12. 2008 13.31
Jak tak sleduju komentáře, musím uznat, že ti, co na ssšvt nadávají, jsou většinou tací, kteří školu prostě nezvládli a mysleli si, že budou každou hodinu pařit hry a všichni je při tom nechají. A že jsou profesoři namyšlení atd? Pánové a dámy, proberte se, chovali se k nám jen tak, jak jsme se chovali my k nim, když jste na školu kašlali, dali nám to sežrat a upřímně - zasloužili jsme si to. Celá naše třída nadávala od prváku, ale když si teď společně někde sedneme, shodneme se, že nám to rozhodně víc dalo, než vzalo. Je to samozřejmě věc názoru, ale tuhle školu dělají taky hlavně studenti, nejen profesoři a ředitel, na kterýho tady každý nadává ;) Takže dál nadávejte, dál vyčítejte, ale chybu dávejte taky sami sobě, nejen těm ostatním.
Ani Ryba Ani Rak (e-mail)7. 12. 2008 21.40
Predem musim rict ze ze skoly sem propadl ve tretim rocniku, to jestli tato zkusenost ovlivnuje muj usudek posudte samy. Na skolu sem se prihlasil rad a tesil jsem se na sebezdokonaleni se v IT. Musim uznat ze jsem se hodne naucil a sem za to rad, bohuzel se kazdy uchazec musi pripravit na hruzostrasny kolektiv ve tride a bohuzel i v ucitelskem sboru, deprese z prostredi a obetovani sveho volneho casu a zivota teto skole. Je smutne ze nejvetsi duraz je kladen na predmety , ktere s oborem nemaji prakticky nic spolecneho, napriklad vyuka nemeckeho jazyka na skole IT, je usmevna (tedy pokud jste si to nezazili na vlastni kuzi) a duraz na telocvik je take smesny. Prakticky vam mohu doporucit aby jste skolu navstevovali par lety a pak prestoupili a dodelali si maturitu jinde, po zkusenosti se SSSVT budete v jakekoliv jine skole premianti. Na zaver musim rict ze pan reditel neni blbec, to na co si kazdy stezuje je podle me jeho spatny smysl pro moralku zaku, jeho snaha o vyzdvizeni "dobrych zaku" funguej prakticky opacne nez by asi chtel, takze se nakonec budete zmitat ve strachu aby jste nerekli neco co se nesmi a aby jste se nahodou ke spoluzakum neotocili zady ze strachu z noze(nozu), o uplatcich jsem take slysel,ale rozhodne ne z duveryhodnych zdroju takze nemohu potvrdit ani vyvratit.Pro nekoho tato skola bude skvelou zkusenosti, pro nekoho trauma na ktere velice rad zapomene. Hodne stesti a hodne soustrasti s vami kdo jste neutekli vcas.
warez15. 11. 2008 8.55
Tak to asi mate smulu.Ja jsem ted 3.rokem na VSE a zkousky z IT mam uplne na haku.Taky jsem SSSVT chodil a na nektere veci nekdy nadaval.Jenze az pozdeji jsem zjistil,ze to je jinak a jsem rad,ze jsem na ni chodil.Nepamatuji si,ze by byl na mne nekdo arogantni.
Cergy12. 11. 2008 20.53
Já sám tuto školu studuji a musím ze všech těchto reakcí prakticky každé dát za pravdu. Na jednu stranu je to škola s perfektním vybavením, odbornými předměty a rozhodně vás připraví do života. Když jsem nastupoval, tak jsem si myslel: Na základce vyznamenání, z IT umím habaděj a je to soukromka takže by to mělo být o pohodě. (Jak já se tenkrát mýlil...) Momentálně jsem ve čtvrtém ročníku: Každé ráno se rozhoduji jestli to má ještě cenu. Každý víkend se snažím nepropadnout alkoholu úplně, protože z této školy jde vyjít jen pár způsoby a alkoholismus je ta lepší varianta.(mimochodem ředitel je vůči alkoholu a cigaretám, o drogách nemluvě, velmi odmítavý - za cigaretu před školou vás čeká i dvojka z chování). Další možnost je zbláznit se - již od třetího ročníku docházeli moji dva spolužáci za psychiatrem. Ta třetí je obrnit se a proměnit se v svini podšitou která udá vlastního kamaráda jen aby jí se nic nestalo. Podvádí při každé přiležitosti a většinou se za to ani nestydí(což je asi nejlepší příprava do reálného života). K záporům. Jeden obrovský a prakticky neřešitelný problém jsou kantoři. Například má třída dostala tu nejhorší možnou variaci profesorů co šla. Počínaje třídní, konče u počítačových sítí a praktických cvičení. I ředitel sám říká, že kvalitní profesoři se velmi těžce shání. To je taky pravda. Kdo by šel učit bandu dětí na školu za (na druh oboru) mizerný peníze, když může jít někam do firmy s těmi samými znalostmi za mnohem větší peníze při stokrát lepších podmínkách? To znamená, že až na pár světlých vyjímek, se k nám dostávají profesoři pochybných kvalit s ještě pochybnějšími znalostmi. Například na zmíněné počítačové sítě již máme 7. profesora, přitom kvalitní byli pouze dva. Na programování(+ počítačové sítě + praktická cvičení) máme sice bývalého programátora, ale jeho styl výuky je tak mizerný, že se většina z nás musí doučovat sama doma. A za samostudium opravdu neplatíme. Kvůli naší třídní a některým profesorům je nás ve třídě už jen POLOVINA(!) a kdo nestihl odejít do jiné třídy nebo opakovat ročník tak si právě prožívá učiněné peklo. Nároky na nematuritní a neodborné předměty jsou opravdu neskutečné. Pro většinu lidí je němčina noční můrou, ekonomika peklem a tělocvik galejemi. Nehorázně přehnaná tvrdost známkování a trestů, děsně malá možnost absence a zádné ředitelské volno vás budou provázet celé studium. Za nalezené flašky na lyžařském kurzu vás čeká podmínečné vyloučení. Abych to srnul, tak kdokoli kdo je ochotný zažít nejhorší 4 roky svého života za cenu odborných znalostí a při nemožnosti dostat se na průměr na jakoukoli vysokou školu, jděte do toho. Kdokoli jiný, kdo by chtěl mít 4 roky pohody s tím, že se bude muset naučit většinu věcí z IT sám, jděte na kteroukoli státní variantu této školy. Pro rodiče: nikdy vám ani vaše děti, ani profesoři neřeknou co všechno se tam děje.
matka27. 6. 2008 7.51
Hektická a moderní doba si žádá i pružný způsob výuky. Když jsme objížděli pražské státní školy se stejným zaměřením v rámci dnů otevřených dveří, tak mi přístup starších kantorů přišel na dnešní poměry příliš socialistický, natož aby byli schopni sami zvládat rychlou modernizaci v tomto oboru. Vždy jsem byla proti soukromým školám, ale tato má vyjímku, žáci by měli by hrdí, že mohou takovouto moderní školu navštěvovat! Osobní přístup pedagogů, informace o prospěchu a docházce na netu, školní společné akce, žádné povyšování, vybavení učeben...VÝBONÉ
Taky absolvent10. 5. 2008 6.40
To e-mail: po přečtení posledního příspěvku mám pocit,že kromě matematiky ze střední školy neumíš ani gramatiku ze základní školy.
- (e-mail)8. 5. 2008 13.08
Opět musím reagovat na předchozí příspěvek. A konkretně na tvrzení že profesoři jsou vstřícný a féroví lidi... Takže kdo si pamatuje tuto školu zhruba před 7 lety, tak určitě si vzpomene(a asi nikdy nezapomene) na profesorku matematiky pani Fisarovou.Nejenom ze nás z matemetiky nenaucila vubec nic, ale ten clověk byl dusevně nemocnej a blázen.Místo po tabuli kreslila příklady fixou po zdi.Jednou si nás v hodině poslala at ji přinesem od popelnice která byla kus od školy starej koberec že si ho veme.Mluvila zcestně a pořád řikala že chce kandidovat na prezidenta a dokonce to myslela vážně.Otravovala nás s tim každou hodinu.Jo a z matematiky nás nenaucila vůbec nic. V hodině se řešily nesmysle.Já s naprosto vážnou tváří přísahám že je to pravda.A prosim všechny co zazily profesorku Fisarovou ať se zde vyjádří.
Tomáš Fornůsek (e-mail)28. 3. 2008 19.35
Po přečtení některých hodnocení musím reagovat, protože nedokážu pochopit jak někdo může napsat, že tahle škola je jenom o tom aby dostala ze studentů peníze. Pán ředitel je férovej člověk a to, že tady někdo napíše "jedna paní povídala" že si někdo koupil místo a ani se nedokáže podepsat, když už tady takhle někoho obviní mi přijde hodně primitivní. Nevím jak to bylo před 6lety kdy tuto školu navštěvoval Bývalý student SSSVT, ale jak už tady psal <<kolaCZek>>, že některy "IT školy" o něčem ani neslyšeli nebo se to učilo ve čtvrťáku a u nás se to umí prvák. To je pravda! A pokud to někomu nestačí může si udělat certifikát CISCO, AutoCADu nebo na Inventor. To dokazuje, že základy se tady opravdu neučí (http://autodesk.c-agency.cz/galerie). Tuhle školu jsem dokončil před rokem a musím říct, že vzpomínky mám na ní mám opravdu pěkný a na tom mají rozhodně velkou zásluhu i profesoři. Opět musím vyvrátit co tu bylo napsáno. Profesoři jsou vstřícný a féroví lidi a to že někdy někomu ujedou nervy se stane přece každému. Za sebe můžu říct, že jsem rád, že jsem tuhle školu mohl studovat. Pokud by někdo měl otázky ohledně studia na teto škole ať mě klidně kontaktuje.
Taky absolvent24. 3. 2008 5.08
Tuto školu jsem navštěvoval a úspěšně dokončil.Docela dost jsem se tam toho dost naučil. Teď budu končit VŠ a pokud se týká IT tak jsem čerpal hodně dlouho ze znalostí,které mi "středka" dala.
- (e-mail)24. 3. 2008 3.08
Bývalý student SSSVT - Má úplnou pravdu. P.S: Taky mě třídní učitelka na ZŠ před takovou škoulou tohoto typu varovala. To je přesný. Taky sem se usmíval a stál si na svém, když tenkrát to byla jedná z mála škol výpočetního zaměření a já na ni moc chtěl(v 9.tř jsem měl taky vyznamenání pouze 4x za 2). Dneska vím že měla třídní pravdu a to jsem se ještě tenkrát cítil naštvaně že mi tu školu na ZŠ pomlouvaj, ale tenkrát opravdu dobře věděli jak soukromé školy tohoto typu fungují.
Bývalý student SSSVT (e-mail)13. 3. 2008 10.32
Vážení, přidám i mé zkušenosti.. Já jsem se z té "pasti" dostal asi před 6 lety a roky na této škole byly pro mě ty nejhorší co jsem zatím zažil. Na dni otevřených dveří se pan ředitel choval neskutečně mile (už to mi mělo být podezřelé), že na prvním místě je individuální přístup ke studentů a profesionální lektoři a vybavení školy (n a tyto fráze jistě láká i dnes nové nové zájemce)... Prvák se ještě dal ustát i když jsem už slýchával od studentů z vyšších ročníků co jsou kantoři na škole zač (cca ze 3í šla taková zášť a škodlivost, že by jste nevěřili) .. Od druháku jsem to poznal a vydržel až do maturity (ke které jsem nebyl puštěn - zaplat panbuh zato! vysoká absence, důvody stejnak nikoho nezajímali jak mi bylo ředitelem školy řečeno). Přešel jsem na jinou školu, kde jsem si připadal jak v ráji. Co se týká znalostí tak na programování jsem měli mamlase, který s námi dělal pouze základní logaritmy ve Visual Basic (o C jsme si mohli nechat zdát tehdy i když nám bylo slíbené ..), které neměly hlavu ani patu, celé prostě jen účelově, aby bylo z čeho známkovat.. Na PC vybavení jsem měli zase bývalého elektrikáře, který byl o krok v učebnici před námi , takže nebylo nic neobvyklého, že po oznámkovaní písemek jsme za nim chodili a vysvětlovali mu, proč nám to špatně známkuje, když to má i jiný význam, který byl nucen uznat a známku opravit. Jinými slovy, pokud jsme mu u tabule neodříkali 100% slovosled napsaný v učebnici … neznal to a hodnotil špatně (nevědomost je hold smutná věc). Mimo jiné pana ředitele V. jsme měl na technické výkresy nebo jak se to jmenovalo a to si tedy stěžovat nemůžu jako kantor byl dobrý, ale jako ředitel, když jsem měl zdravotní problém a jak se zachoval se u mě zapsal jako lidský ubožák. Když to shrnu dnes s odstupem času .. moje studium stálo na té škole desítky tisíc korun, do praxe co jsem si odnesl se dá říci že vůbec nic! Jediné co můžu trochu zúročit by,a práce s grafickým editorem (aspon tedy čistě jen základy co se učili) a pak jedna velká výhoda, kterou jsem si odnes a to je rozpoznat lidi jaký opravdu jsou., jak se dokážou chovat, ale jak jednají jinak v určitých situacích . protože těhle lidi je plna škola. (aspon v mé době byla je li tam pan reditel V. jistě dále budou). Kdybych šel na statní školu mohli rodiče ušetřit peníze a výsledek by byl stejný o tom nepochybuji, zmátlo mě jen vědomí představy, že když si za studium zaplatím , že budu mít lepší přístup a lepší možnosti studia s IT vybavením, což se nestalo a byl to můj omyl, za který jsem se i rodičům omluvil. (i má třídní na ZŠ mě před tou školou varovala a já se ji tehdy smál, tehdy jsem odcházel z 9ky s vyznamenáním!) Dnes vedu firmu v oboru IT mám slušné příjmy, ale jen diky tomu, že jsem se to SAM po týhle škole naučil (byl jsem nucen se znalostmi z té školy bych byl jen lepší sekretářka bez specializace), navíc jsem ji jak jsem psal ani nemohl dokončil, tak jsem byl rad, že jsem přesel jinam, kde se dá normálně komunikovat s vedenim školy. Takže nebýt té školy ušetřili by rodiče nemalé peníze a ji si mohl ušetřit svoje zdraví. Ale jak se křiká vše zlé je k něčemu dobré, dneska tyhle zakuklence alias ředitele V. ze SSSVT rozpoznám při jednané o zakázce hned a zařídím se dle toho! Takže aspoň tohle jsme si pozitivně odnesl. Každopádně tím nechci odradit zájemce, kdo má chut at to tam zkusí, vždy můžete přejit na jinou školu a věřte že nebudete jedený kdo bude z ročníků odcházet v té třídě na této škole kam se přihlásíte. Pod tento příspěvek se nepodepíši jelikož jsem již někde jinde a nechci být s touto školou jakkoliv spojován.
Anonym24. 2. 2008 18.22
Tak to já za sebe mohu s klidem napsat,že jsem do této školy chodil. Školu jsem udělal udělal a našel jsem velice slušné místo v oboru.A pokud mně paměť neklame,tak ze školy odcházeli jenom Ti, kteří učivo nezvládli.Za sebe mohu školu jenom doporučit.
- (e-mail)21. 2. 2008 1.51
Tak předem chci všechny varovat kdo se hlásí na tuto školu. Nedělejte to. Ředitel se nechává podplatit tatínky slabších studentu. Protože jsem na škole studoval tak vím svoje. Ředitel měl pořád přednášky o tom jak je neúplatný a jak vyhazuje nemilosrdně ze ředitelny všechny úplatkáře, ale pravda je jinde. Problém byl také v tom že když jsem školu studoval tak neměli pro třetí ročník prostory a polovinu třídy uměle vyházeli.Někteří si to zasloužily, ale podle mě poškodily tímto tahem 30% studentů. Této škole vždycky šlo jenom o peníze. Nabrat co nejvíce studentu a vydělat na nich. Potom vás vyhodí(nebo se ještě uvidí kolik máte v peněžence). Proto všechny kdo se hlásíte na tuto školu chci předem varovat jestli vám stojí za to mít zkaženy život. Mě vylili ve druháku. Přešel jsem na státní školu s výpočetním zaměřením a prošel s vyznamenáním. Až mnohem později jsem se dozvěděl že spolužák ze sssvt si předplatil místečko ve 3.ročníku. Mimochodem pan ředitel měl dříve kvůli jeho potížím s prostory pro 3.ročníky a následnému vyhazování studentů nemalé potíže. Pamatuju si že chodil do školy slušně řečeno s rozbitou držkou. Jako bývalí student této hrůzné školy jsem vás chtěl jen informovat z mého pohledu na věc.
Phoenix15. 2. 2008 23.14
reakce na anonym 5. 12. 2007 14.48:>ukaž mi pořádnou školu, na které tě nechaj si do jejich sítě připojit vlastní disk. to by rovnou mohli všem dat admin prava. Řekl bych, že Tě vyhodili v prvaku...Nebo jsi prolezl do druhaku? Nejspis ne... Jinak ke skole: Skola je to dobra, ale jak je jiste znamo : Vsude je neco. Ale jako volbu pro cloveka, ktery chce z IT znat trosku vic nez jen cheaty do GTA:SA rozhodne doporucuji
MCH (e-mail)27. 1. 2008 14.55
Na výuku si nemohu stěžovat, na své si přijdou i ajťáci - sportovci. V prvním ročníku na Vás v březnu čeká povinná imatrikulace v Národním domě na Smíchově. A nemám rád zobecňování typu "řediteli všichni lezou kamsi".
Anonym22. 1. 2008 18.29
Chtel bych na tuto skolu jit ale nevim jakou mam sanci nemam zrovna nej. znamky tak sem se chtel zeptat jestli nekdo nevite cca jaky mel prumer nejhorsi zak co se dostal na skolu nebo kolik lidi se na ni hlasilo minuly rok.
Drsnej Typerk15. 12. 2007 22.49
Skvělá škola. Chodím na ní již třetím rokem a musím nesouhlasit s anonymem - ředitel je rozhodně milej, jenom možná dost přísnej, ale to asi ředitel musí být (pokud prolezete prvákem, tak poznáte, ze je to taky člověk)... Na ZŠ jsem neměl ani jednou za devět let horší známku na vysvědčení, než dvojku a na týhle škole jsem jeden z nejlepších ve třídě, ale držim se na trojkách-dvojkách. Tím chci naznačit, že škola není pro lidi, kteří se nehodlají někdy začít učit, a kteří si řeknou "soukromá škola = maturita zadarmo". Rozhodně tomu tak není a jsem za to vděčný. Možná ta maturita bude vydřená, ale jedno vím jistě - budu perfektně připraven do života. Pokud bych mohl hodnotit profesory, tak bych jim dal tak 9/10 bodů. Myslím si, že všichni jsou schopní, sice ne vždy kompletně vystudovaní, ale rozhodně profesionálové na slovo vzatí. Vybavení je další silnou stránku školy - řekněte mi, která jiná škola Vám nabídne tolik tříd pouze s počítači, nejmodernějším vybavením a podporou? Vybavení? Bez váhání dávám 10/10 bodů! Jediná věc, se kterou nejsem na škola zcela spokojen je výuka angličtiny. Neříkám, že by se člověk nenaučil anglicky, to rozhodně ne, pouze jsou kladeny nelogické nároky - kdo nezažil, nepochopí... Na konec se ještě zmíním o víuce druhého jazyka - němčiny. Pokud jste neuměli, stejně jako já německy, můžu Vám garantovat, že po čtyřech letech na této škole budete umět stejně dobře německy, jako já anglicky po 12 letech svého života!
<<kolaCZek>>9. 12. 2007 14.40
Doporucuji! Pokud chcete studovat IT, tak tohle je ta nej skola. Profesori jsou perfekni. Nauci vas vsechno co by jste mohli potrebovat. Zaber je opravdu obrovsky. Od psani vsemi 10ti, prez strih videa az k nastaveni DNS a DHCP pod Linuxem. Na vybaveni skoly je videt, ze je soukroma. Ale neni to zadna prochazka ruzovou zahradou. Obcas jde do tuheho. Opravdu si svoje znamky musite vydrit. To co jsem slysel od svych vrstevniku na jinych skolach se stejnym zamerenim, tak ve tretaku probiraly to, co na SSSVT umite uz po prvaku. Jestli chcete kvalitne studovat, tak hura na SSSVT.
lukas z (e-mail)2. 10. 2007 0.16
Výborná škola. Před nastoupením do prvního ročníku sem, jsem byl 2roky na soukromém gymnáziu a musím říct, že toto je naprosto jiná úroveň. PROFESOŘI-8.5/10: profesionální,vstřícní,někdy možná příliš přísní PŘEDMĚTY-10/10: naprosto perfektní, široké spektrum informatických předmětů-kreslení,fotografie,video, začíná se úplně od nuly, takže i studenti, kteří nejsou "profi" to zvládnou, pochopitelně je to pak těžší, např. programování od 3.ročníku atd., největší důraz je kladen na poč. sítě VYBAVENÍ ŠKOLY 10/10 - Na vybavení školy se podepisuje že je soukromá, každý půlrok se obnovuje hardware v učebnách, a učebny jsou velice dobře vybaveny i co se netýká PC - klimatizace, projektory, reproduktory, nové osvětlení, atd. Tato škola není "zadarmo" jako to občas na jiných soukromých školách bývá - zde si své známky musíte zasloužit (i když netvrdím, že je to extrémně těžká škola), a rozhodně se hodně naučíte. Velmi této škole děkuji. Hlavně panu řediteli a panu zástupci kteří tuto školu založili. Určitě bych všem tuto školu doporučil. A myslím že to je názor všech studentů na této škole.

Informace o škole

Název: SSŠVT (Soukromá Střední Škola Výpočetní Techniky)
Adresa:Litvínovská 600
190 21 Praha 9 - Prosek
web:oficiální stránky
e-mail:sssvt@sssvt.cz
tel:+420 286 006 559

Hodnocení

počet hodnocení: 102
Ohodnoťte tuto školu! 

Vyřešené přijímací testy

Nabízíme vyřešené přijímací zkoušky z minulých let z této střední školy. Součástí je zadaní a podrobné řešení celé písemné práce s hodnocením obtížnosti jednotlivých příkladů a celého testu v porovnání s ostatními SŠ.

Pro žáky 9. tříd a žáky 5. tříd

e-matematika.cz

Komplexní web o matematice: www.e-matematika.cz

Zkoušky nanečisto

Přijímací zkoušky nanečisto pro žáky 5., 7. a 9. tříd.

Maturita

Učebnice maturitních otázek z matematiky, ukázkové kapitoly, 55 vypracovaných otázek.

Stránky studentů a tříd

Pošlete nám odkazy (podpora@zkousky-nanecisto.cz) na vaše třídní stránky a my je v tomto prostoru uveřejníme.

Menu

TOPlist