Informace o přijímacích zkouškách na střední školy

Anglicko-české gymnázium AMAZON

JL (e-mail)7. 4. 2016 9.14
Ahoj, už jsem podala přihlášku, a pokud mě vemou, tak bych taky nechtěla přijít do prostředí, kde nikoho neznám, takže kdokoli napište, kdo se tam hlásíte:)
Anonym13. 3. 2016 18.40
Chodí sem někdo z loňských uchazečů? Potřebovala bych poradit na co se zvlášť připravit ke zkoušce...
Marie1. 3. 2016 16.49
Dobrý den, do kdy je možné podávat přihlášky?
JD15. 2. 2016 17.15
Anonym (25. 1. 2016 20.34): Na jaký e-mail? :)))
freshman1. 2. 2016 12.23
Nejvíc mě baví předměty v angličtině! jenom mě štve že studenti nesmí jezdit výtahem. :-)))
Anonym25. 1. 2016 20.34
Facebook nemam ale urcite napiste na email.
Anonym25. 1. 2016 20.34
Je zde nekdo kdo se chysta jit na amazon a nechce stejne jako ja prijit mezi uplne nezname lidi? Rada bych se s nekym seznamila drive:)
druhák18. 1. 2016 22.05
na amazonu je nejlepší prostředí školy. dost pomáhá odbourávat stresy, hlavně v době čtvrtletních písemek..... a je fajn studovat v centru prahy
Anonym13. 1. 2016 12.26
paní Hermanová: ano, na Amazonu probíhají sportovní kurzy i akce typu sportovní den a jezdíme i do zahraničí. Oproti minulé škole se mi tu líbí, že se nejezdí každý rok na stejné místa, ale můžeme se i vyjádřit kam chceme jet.
Student v prváku9. 1. 2016 19.34
Na škole jsem sice jen od září, ale mé dosavadní zkušenosti jsou rozhodně pozitivní.Učitelé se pokaždé snaží vyhovět a vždy jsou ochotni pomoci. U nás na škole je každý z Američanů přístupnější v něčem jiném, neexistuje však, že by učivo nějaký z nich nějak ztěžoval. Chtěla bych rozhodně upozornit na to, že Amazon je škola neskutečně především časově náročná, přesto ji zvládám velice dobře (průměr do 1,2).
Hermanová (e-mail)30. 12. 2015 11.09
Dobrý den, pořádá škola jazykové zájezdy do zahraničí? A co sportovní kurzy? Děkuji za odpověď.
Anonym23. 12. 2015 14.51
Vánoční program byl super! Krásné svátky všem! JD
Jimmy12. 12. 2015 22.19
Tady se snad všichni zbláznili??! Střední školy jsem se bál, ale na Amazonu je to super! Je tady úplně jiná přátelská atmosféra než na základce, učitelé jsou fajn a malé třídy jsou daleko lepší než když je vás třicet lidí v jedné místnosti. Jasně - není to nejjednoduší, ale kdybych chtěl jednoduchou školu, byl bych na učňáku. Angličtina učená skutečnými američany je pro mě novinkou, ale myslím si že mě to skvěle připraví na další život.
Absolvent8. 12. 2015 19.12
Jsem absolventkou dané školy a mrzí mě, kolik negativních komentářů se zde nachází. Se spoustou z nich zásadně nesouhlasím, především s názory, které se týkají náročnosti školy. Sama za sebe mohu napsat, že mě škola více než dobře připravila ke studiu na vysoké škole s jazykovým zaměřením. Rozhodně nesouhlasím s tím, že by škola byla "brnkačka" a zvládla by se levou zadní. Testy jsou náročné, je jich mnoho a především žádnému testu neutečete, neboť si vše musíte dopsat. Pedagogický sbor byl absolutně v pořádku, s nikým jsem neměla žádný problém, spíš naopak - k řadě učitelů jsem měla velmi blízko. To, že na škole byly nějaké nedostatky, uznávám, nicméně škola ve mně zanechala pozitivní vzpomínky, za což může i skvělý kolektiv, který jsme se spolužáky vybudovali.
Student29 (e-mail)2. 12. 2015 20.21
Výběru této školy velice lituji, ale tuto chybu si nevyčítám, protože má škola perfektně zvládnutou reklamu a potencionalní uchazeč má jen velmi malou šanci zjistit, co se zde doopravdy odehrává. Každému může vadit něco jiného, za mě to je podprůměrná kvalita učitelů angličtiny, každý rok někdo nový, bez zkušeností, bez praxe a patřičného vzdělání. To mi vadí, protože to popírá celou filozofii školy. Ale je toho více. Například to, že škola se podobá jednomu obřímu dobytčáku, do kterého se přibírají další a další studenti, místa nepřibývá. Nutno podotknout, že třídy jsou v kancelářských prostorách, takže je běžně v jedné malé kanceláři může být našlapáno i 26 lidí. To je však nic oproti tlačenici na úzkých chodbách. A chodby jsou nic, oproti pánským záchodům, kde na celé patro(!), je 1 záchod (mísa). Ve škole není tělocvična a na tělocvik se jezdí přes půl města, takže se vlastně necvičí. To však vadí si jen mě při dnešním životním stylu většiny lidí. Co je však ze všeho nejhorší je sama ředitelka. Za dobu strávenou na této škole jsem viděl nemálo lidí, kterým dělala veliké problémy, dokonce říkala, že z některých vyzařuje negativní energie a tím narušují hodiny a nezastavila se prý ani před lží do očí rodičů zavolaných do školy. Na webových stránkách se škola pyšní nabídkou mnoha jazyků, na ty však zapomente. Čeká vás pouze klasická nabídka NJ, ŠJ, FJ. Která je pomalu na každé SŠ, ale s tím rozdílem, že tam se každý půlrok nestřídá učitel. Na závěr bych rád řekl, že nejhorší ze všeho mi přijde feministický sklon téměř všeho ve škole. Od pánských záchodů přes tělocvik a pedagogigký sbor záhadně složený téměř pouze z žen, až po evidentní vysazení ředitelky a učitelek zde působících delší dobu proti chlapcům. Toto není jen můj názor a nedovolil bych si jej psát pouze na základě svého subjektivního vjemu. ZKRÁTKA: Amazon je podle mě špatná volba, má jen málo pozitiv a oproti českým gymnáziím vůbec žádná, pokud tedy nejste pětkař a nikam jinam vás nevezmou. V tom případě se jedná o správnou volbu a běžte tam, protože máte aspon jistotu, že tuto školu opravdu uděláte.
Anonym6. 10. 2015 9.27
I když někdy dost nadávám (hlavně v období, kdy je požehnané množství testů), nelituju ani trochu, že jsem sem nastoupila.
D (e-mail)26. 5. 2015 22.55
Skola na *****
Nereknu (e-mail)26. 5. 2015 22.53
Na teto skole se mi libilo v prvnim rocniku. Pote sla vsak skola hodne hodne dolu. Ted jsem ve tretim rocniku a nektere praktiky co se zde deji jsou naprosto neuveritelne. Je pravda ze pokud vas nebude mit reditelka, udela vam ze zivota peklo. Ve skole sedite hodiny ale prinos velmi nizky. Bezne se mi stava, ze za hodinu doucovani se naucim vic nez za par hodin predmetu ve skole. Nedoporucuji. Problem je pak take pokud budete chtit skolu opustit, ve smlouve jsou ne uplne ferove casti, ktere vam mohou zaridit ze budete platit skolne i kdyz uz na skole nebudete.
Anonym21. 5. 2015 23.11
Školu doporučuji, pokud máte zájem chodit na školu s tím, že chcete chodit za školu, nechodit na testy, nechodit na předměty s klidem celé pololetí a steně vám to projde ...Na této škole se dá všechno po příchodu letošních prváků ... Viz Barbora M., ktera se nepochopitelně dostala do prváku na gymnazium a pokud se prokope a vezmou ji do druháku, tak to bude více nepochopitelné ... Vůbec nechodí do školy, známky většinou nedostatečné a absece kolem 60%, ale nikdo ji neřeší ... Pokud toto projde do druhého ročníku, tak na Amazonu už se nic horšího stát nemůže. Doufam, ze vedení a učitelský sbor bude spravedlivý a nebude žáky pouštět do dalšího ročníku jen kvůli výši platu ze školného v jejich kapsách..
Anonym21. 5. 2015 22.27
Ještě dodám, že je samozřejmostí, že Amazon není školou, kde si známky zaplatíte. Oproti státní škole není úplně jednoduchá, testy se píší opravdu velmi často. Nepřestupujte sem, pkud si myslíte, že vám peníze zajistí lepší známky.
Anonym21. 5. 2015 22.24
Dobrý den. Jako jedna z mnoha jsem na tuto školu přestoupila po nespokojenosti na škole státní. Nechci se tady nějak rozepisovat, takže jen ve stručnosti; chtěla bych umírnit negativní hodnocení této školy. Nejprve ke zmíněné sektě a náboženství na škole. To v žádném případě není pravda. Nepostřehla jsem ani jeden náznak nebo zmínku o jakémkoli náboženství ze strany ředitelství, nebo kohokoli jiného. To prostě není pravda, nikdo nikoho nenutí, nikdo s námi nic neprobírá, nechápu, kde se ten "drb" vzal, ale tak to prostě není. Nyní ke kvalitě vzdělání. Myslím, že škola nám dává vzdělání na úrovni. Jde o humanitní gymnázium, proto od matematiky a dalších nic nečekat, ale to je snad jasné. Level angličtiny je skvělý. Ale u toho bych chtěla říct, že nezáleží jenom na kantorech. Já mám štěstí, že v ročníku mám hodně cizinců a tak mohu anglicky mluvit i mimo hodiny, což určitě pomáhá, ale k těm kantorům - já osobně s nimi žádný problém nemám. Hodiny jsou profesionální a kantoři vždy vyjdou vstříct. Naposledy, k pitnému režimu a ostatním. Vážně, vážně se divíte že zamykají záchody, když někdo dělá to co dělá? Kdyby se studenti nechovali jako prasata, nic by se nedělo. Bohužel i na Amazonu je pár rozmazlených fakanů, co nezavřou pusu a nepochopí, že peníze nejsou všechno. Přes všechny negativní názory musím alespoň za sebe říct, že já jsem s volbou školy spokojená. Za poměrně málo peněz se mi dostává vzdělání, které je (především v aj) se státní školou neporovnatelné. Pokud chcete vyšší level angličtiny, nebo celkově vzdělání, zaplaťte dítěti mnohonásobněkrát vyšší školné na jiné mezinárodní škole. Myslím, že na vysokou školu připravená jsem a vděčím škole. Uznávám, že vedení má chyby, ale nikdy se nezavděčíte všem. Taky přiznávám, že jsem byla mnohokrát opravdu naštvaná a s vedením jsem měla nějaké spory, ale vše se vyřešilo. Na závěr, pro rodiče - nebojte se, škola je rozhodně dobrou volbou. Já přestupu rozhodně nelituji...
Student (e-mail)13. 5. 2015 22.10
Nejhorsi mozna volba ze soukromych skol v Praze. Studuji zde a ze strachu o dokonceni studia zde nebudu psat ty nejhorsi veci, ktere mi vedeni skoly provedlo, ale shrnu v par bodech na co by se mel budouci zak pripravit: -skryte formy vnucovani zasad sekty, ve skole stravite pomerne dost casu, prdevsim anglictinou, vetsinu doby vsak clovek tupe prosedi a nic nedela, zamcene panske zachody z neznamych duvodu, zni to jako banalita, pri dodrzovani pitneho rezimu uz to legrace byt nemusi, ztisnene a male tridy. +pokud se znelibite reditelce samotne, coz se muze lehko stat tak, ze vam rekne ze z vas vyzaruje negativni energie, neceka vas vubec nic dobreho. Zkratka absolutne nedoporucuji, patrim mezi spoustu lidi kteri vyberu horce lituji.
Anonym6. 5. 2015 19.09
To jsi mi moc nepomohl:/ A jakto, ze je podprumerne vzdelani?
Bývalý student5. 5. 2015 13.05
Absolutně nejhorší volba mého života. Komunikace ve škole je velice problematická a celkový přístup vedení je velmi, ale opravdu velmi negativní. Na jednu stranu, většina učitelů jsou skvělí lidé, ale samotné vedení je hrůza. Největší problém je nejspíš v ředitelce, která si vyskakovala dokonce i na mé rodiče. Ve škole se navíc věčně krade a i přesto, že jsou v šatnách kamery, tak to vedení nijak neřeší. Mně samotné tam byl ukraden kabát a vedení se se mnou jakkoliv odmítalo bavit. Vzdělání samotné bych ohodnotila jako dost podprůměrné. Většina učitelů neklade na žáky moc vysoké nároky a je to spíš "sranda škola". Všichni noví studenti, včetně mě, jsou nadšeni první rok, nejspíš protože je to celkové jiné a nové prostředí, ale po prvním roce většina lidí odchází, protože škola nesplňuje žádné základní předpoklady. Ať už se jedná o ochranu našich věcí => kradení našich osobních věcí, které škola vůbec neřeší nebo o úroveň vzdělání, která vůbec neodpovídá jejím popisu na školních webových stránkách. Na stránkách se dočtete, že škola má spoustu mimoškolních aktivit a klubů, které se mimochodem nikdy neotevřeli a nikdy neotevřou. Navíc po nástupu musíte mimo školné zaplatit i další cca. 3000Kč za rok, které se vybírají pod názvem "Mimoškolní aktivity". Nikdo nikdy nebyl schopen vysvětlit k jakému účelu tyto peníze slouží, protože téměř všechny navštěvované akce jsou školám dostupné zdarma. Tuhle školu naprosto nedoporučuji a nikdy bych se tam už nechtěla vrátit. Jediné pozitivum je, že většinou jsou tam dobří spolužáci a skvělý kolektiv.
A4. 5. 2015 19.25
A i matika a chemie? Jinak děkuji moc za odpověď :-)
Anonym23. 4. 2015 20.28
Pokud zvažujete, tak určitě doporučuji. Jsem naprosto spokojená. Ano, je zde i perfektní výuka ostatních předmětů, ne jen jazyků.
A26. 3. 2015 18.02
Maji zde vybornou kvalitu vzdelani? A ne jen cizi jazyky? Predem dekuji za odpoved.
Anonym19. 3. 2015 21.11
Ahoj, chtela bych se zeptat jestli mam ze statni skoly prestoupit na Amazon?...jako na my aktualni skole se mi to nelibi(ucitele,trida...). Je na Amazonu fakt dobre vzdelani a pripravi te na VŠ?
Anonym17. 3. 2015 21.42
Jsem tenhle rok v prváku a musím říct, že to podle mého názoru není tak špatné, jak tady hodně lidí píše. Je pravda, že od něčeho jsem čekala trošku více, ale člověk nemůže mít všecko. Úroveň AJ je myslím opravdu dobrá. Je pravda, že jsou i hodiny, kdy hrajeme hry, nebo i hodiny, kdy se učíme něco, co jsem znala v 5. třídě ZŠ. Ale není od věci si to zopakovat. Určitě se mi ale za těch 7 měsíců zlepšila z AJ slovní zásoba a i nějaké ty gramatické jevy lépe ovládám a více jim rozumím. Co se pak týče druhého jazyku, tak s tím jsem naprosto spokojená. U českých předmětů je to někdy trošku horší, hlavně v tom, že někteří učitelé vykládají látku takovým způsobem, že se vám chce spát a 45 minut vám připadá jako 2 hodiny. Jinak jsem ale spokojená. A co se týče lidí - předpokládala jsem, že vejdu do školy a každý druhý tam bude namyšlený atd. Je jasné, že na každé škole se najdou takoví lidé a ani tahle není výjimkou. Je pravda, že je tady takových lidí docela dost, ale taky se tu najde hodně lidí, co jsou naprosto v pohodě. Ze začátku mi docela trvalo zvyknout si na přestávky. Jsou pětiminutové (což vám připadá jako nic, protože jeden učitel odejde o 2 pozdě a další přijde o 2 dříve - někdy) a jedna desetiminutová + 40 min. na oběd. Jinak učení je tady docela hodně - i když se přiznám, sama na to někdy docela kašlu a dá se to zvládat, ale rozhodně to není tak, že si platíte 40 000 ročně a nic neděláte. Testů je opravdu požehnáno. Ještě jsem nezažila týden školy, kdy by se nepsal ani jeden test. Známkování je také docela drsné, hlavně v AJ, ale když se člověk aspoň trochu připravuje na testy, tak se to do určité míry dá zvládnout. Vy, co se rozhodujete na tuhle školu jít, nečekejte v týdnu, že budete každý den doma ve 2 nebo ve 3, jako na základce. Tady se končí převážně ve 4, až na 2 dny v týdnu. I tak bych ale školu neměnila a jsem ráda, že sem chodím. A upřímně doufám, že se mi tenhle názor za další 3 roky moc nezmění :D. Tak doufám, že jsem třeba trošku pomohla lidem, kteří o této škole uvažují :).
Anonym1. 2. 2015 19.24
Ahoj lidi. Jde o to ze ted budu chodit na pripravne kurzy:) jde nekdo taky? Jestli ano, napiste, mohli bychom se poznat:)
Anonym22. 1. 2015 23.02
Slečno Heidi, prosím mohla byste specifikovat jakých metod se používá k tomu, aby studenti byli konfrontováni s Vámi zmiňovanou církví. Ráda bych věděla na co bychom se měli zaměřit. Do školy chodí náš syn. A zároveň prosím o info , podle jakého kritéria hodnotíte přípravu studentů na VŠ . Děkuji za odpověď.
Heidi22. 1. 2015 16.54
Pokud si myslíte, že kauza "adventisti" je jen jednorázovou záležitostí, hrubě se mýlíte. Ředitelka si akorát našla nové cesty, jak nám jejich zásady vnucovat. Školu rozhodně nedoporučuji. Nulová průprava na studium VŠ Angličtinu vyučována rodilými mluvčími, kteří mají v hlavě asi to, co hrdinové amerických komedií. Prestiž, kterou se Amazon prezentuje, je doopravdy jen výmysl jedné rodinky s podivnou vírou, která školu řídí. Je mi líto, že jsem sem nastoupila, beru to jako celoživotní chybu, kvůli poslednímu roku do maturity a 120 000,- rodiči vraženými do studia nepřecházím. Udělala bych to hned, tak jako další polovina mé třídy.
anonym (e-mail)21. 1. 2015 21.49
Muzete mi prosim nekdo poradit,co bylo priblizne ve zkouskach?Na co se pripravit atd? Dekuju))
Anonym9. 1. 2015 20.54
Na Amazon jsem nastoupila letos. Měla jsem obavy z toho, že tam budou namyšlení lidé... Ale opak je pravdou! Hned od prvního dne máme skvělou partu a nikdo není ani trochu namyšlený! Bavíme se dohromady s paralelníma třídama a popravdě jsem se nesetkala s nikým, kdo by se povyšoval nebo tak. Jinak co se týče úrovně jazyků, angličtina je opravdu na skvělé úrovni, máme 7 hodin týdne(máme gramatiku, literaturu a tak.)a na škole jsou jen rodilí učitelé. Pak mám němčinu, tu máme 4 hodiny týdně, a také na výborné úrovni. Úroveň jiných předmětů je také skvělá a jsem si jistá, že nás to skvěle připraví na VS. Téměř každý den píšeme nějaký test, takže je docela dost učení. Jestli si myslíte, že si zaplatíte školný a 4 roky nebudete nic dělat,tak to se hrubě mýlíte! Jsem strašně ráda, že jsem sem šla a rozhodně nelituji této investice!
Anonym1. 1. 2015 14.30
AHOJ MOHLA BYCH SE ZEPTAT, MYSLÍTE ,ŽE VADÍ 2 Z CHOVÁNÍ?? JAK TO ŘEŠÍ ŠKOLA ?? NEBO VUBEC NEBERE
Anonym13. 12. 2014 17.27
během studia jsem měl samé jedničky a nikdy jsem se během té doby učit nemusel. Co se týče úkolů, za celé 4 roky jsem odevzdal asi jeden - a to přinést na hodinu fyziky obrázek rozostřené fotky. Tento nikomu nevadící přístup a nulová motivace se bohužel značně odrazily při maturitě i ve studiu nyní.
Anonym13. 12. 2014 17.19
Pokud se rozhodujete pro gymnaziální vzdělávání, je takřka jasné, že budete chtít studovat vysokou školu. Jestliže se ale chcete na nějakou dostat, rozhodně nelezte sem. Nechci házet všechny soukromé školy do jednoho pytle, ale tohle je přesně ten typ, kde vidíte nosy nahoru a zájem o vzdělání na nule. Samozřejmě to není pravidlem, najdou se zde i "normální" a milí lidé, co to mají v hlavě srovnané. Ale je jich tak pět na ročník. Díky již zmiňovanému zájmu o studium místních žáků rozhodně žádnou dřinu nečekejte. Učitelé nemají velké nároky, "učí" tak, aby to místní ruská komunita zvládla. Co se týče jazyků, ty zde i přes název školy a webové stránky nečekejte. Učitelé jsou sice rodilí Američané, ale jen jeden z nich má vystudovanou VŠ a co se týče jejich výuky a vůbec myšlení... Hodiny jsou spíš o hrách. Což vás na studium na vysoké škole rozhodně nepřipraví. TUTO ŠKOLU NEDOPORUČUJI.
anonym (e-mail)12. 6. 2014 17.45
Pokud byste nekdy uvazovali jit na tuto skolu, nedelejte to!!! Ja sem chodim a je to strasny..jenom z vas tahaji co nejvic penez a setri na vsem! Zamknute zachody, pedagogicky sbor je nekvalitni, uroven vyuky nekterych predmetu naprosto zoufala.
Anonym29. 4. 2014 20.26
ahoj chtel bych vedet jestli mi tato skola vrati zpatky poplatek 500 kc kdyz jsem se rozhodl pro jinou skolu
Anonym26. 4. 2014 19.12
Jaký to tady je ? V září sem nastupuju,protože mě sem nutí rodiče.. Už jsem tu párkrát byl, vůbec se mi tady nelíbilo, říkal jsem rodičům, že sem nechci, ale oni mě i tak sem chtějí poslat. Fakt dobrý no.. 4 roky života v ***** s nějakýma boháčema a 120.000 Kč taky v *****. Dalo by se přestoupit na státní gymnázium, kdyby se mi tu nelíbilo ?? Kdyby ano a rodiče souhlasili, tak přestoupím hned. Ta ženská, se kterou rodiče uzavírali smlouvu, tvl ta je hrozná,jí jde jen o peníze.
Anonym31. 3. 2014 0.08
Co jsem tak pročítala všechna ta různa hodnocení,tak s některými musím naprosto souhlasit a s jinými zase ne.Já chodím tento rok do prváku a na Amazonu se mi líbí.Je pravda,že na škole opravdu neplatí,že si školu platíte a tak automaticky budete mít vše zadarmo a někteří učitelé to i rádi často připomínají.Na škole je opravdu velmi dobrá kvalita jazyků.I prostředí je velice pěkné a příjemné.S čím musím,ale bohužel také souhlasit je,že tu je i několik těch "snobů",ale tak s tím se tak nějak musí počítat,když jdeš na soukromou školu.Já osobně mám ve třídě jen milé a moc hodné lidi,kteří se vůbec nechovají namyšleně.
Anonym16. 2. 2014 16.53
Moc prosim o reference na tuto skolu. Vypada hezky, pratelsky, AJ pravdepodobne dobra, ale co uroven ostatnich predmetu? Pripravi tato skola dobre na VS? Dekuji za jakekoliv nazory na mail susystuchlik@yahoo.it
veronika15. 2. 2014 20.15
Na Amazon jsem přestoupila ze státního gymnázia hlavně kvůli úrovni jazyků - angličtinu i španělštinu mě učili čeští profesoři, dále potom kvůli přístupu profesorů k žákům, jenž se projevoval od neúcty po ponižování žáků za každou hloupost, a potom také obecně kvůli špatnému koletivu. Ve třídě nás bylo kolem 30. Chodila jsem tam 3 roky a málem jsem z té školy měla deprese, navíc známky ne zrovna výborné. potom jsem tedy přestoupila na Amazon do druhého ročníku. Dělala jsem příjmací zkoušku z českého jazyka, matematiky a srovnávací test z angličtiny + pohovor v AJ a ještě jeden s paní ředitelkou. Zkoušky jsem zvládla hlavně díky tomu, že jsem se důsledně připravovala na témata, která mi byla sdělena, že budou ve zkouškách. Musím ještě poukázat na prostředí, které mě velmi, velmi příjemně překvapilo. Krásný interiér, na zemi koberec nebo parkety, světle vymalované, dveře jako na zámku - prostě jsem se cítila dobře už jen pro tohle. no, a tak jsem v září nastoupila. Byla jsem zařazena do třídy o 16 lidech, kteří mě přivítali, přijali mezi sebe. Profesorky a profesoři se k nám chovají jako k dospělým lidem. Angličtina a španělština jsou na výborné úrovni, jelikož jde o rodilé mluvčí. A obecně učení je dle mého názoru poměrně náročné, tím myslím i časově. Skoro každý den píšeme alespoň jeden test, někteří učitelé dávají domácí úkoly, dělají se dlouhodobější projekty ve skupinách/dvojicích..Ale musím říct, že takhle škola, nevím přesně čím, mě neuvěřitelně namotivovala a já se začala učit, takže to dopadlo tak, že jsem měla jen jednu dvojku na vysvědčení. Ale tím určitě nemyslím to, že bych to měla zadarmo. Každý den se učím a není to úplně lehké, ale tím, že se nevěnuji žádnému sportu apod., tak to stíhám. Jsem na Amazonu STRAŠNĚ spokojená, a protože máme většinou až do 16:05, můžu říct, že je to svým způsobem můj druhý domov.
Anonym9. 2. 2014 12.24
V době, kdy jsem nastoupila do prváku, nás bylo ve třech třídách minimálně 20 lidí. Nyní je jich sotva 15. Většinou odcházejí na státní gymply, neboť úroveň výuky se snižuje stejným tempem jako počet žáků. Škola je zaměřená na anglický jazyk, na kterém má postavenou celou svou prestiž. Bohužel jeho výuka tomu vůbec neodpovídá-angličtináři jsou sice slibovaní mladí rodilí mluvčí z USA, ale jejich vzdělání je viditelně pod úrovní zdejších studentů (nemají vystudovanou ani vysokou školu), nenaučíte se zde opravdu nic. Školné činí okolo 40 000,-, k tomu však připočítejte nákup veškerých učebnic a poplatek za mimoškolní aktivity, cca 3600,-, ze kterého se během roku nemůže vybrat zhola nic, neboť při každé konané akci po vás chtějí další peníze... Studium je proto opravdu nákladné, ale vzhledem k podprůměrné výuce anglického jazyka a ostatních předmětů za to takové výdaje opravdu nestojí. Je pravda, že v zahraničí a především na západě jsou soukromé školy na nesrovnatelně vyšší úrovni než-li školy státní, u nás však stále platí opak.
Radana (e-mail)4. 12. 2013 21.58
Dcera je ve skole moc spokojena, ma super kolektiv. Vubec ne namysleny a bohatý holky. Je to mix různých lidi z různého prostředí, národnosti a kultur a sociálních vrstev. Ji třída moc vyhovuje Školné neni tak zavratne aby tu nemohl studovat vcelku kdekdo. Profesoři někteří lepsi jiní slabší ale chtěla hlavne kvalitni jazyky a to tu je!
Anonym10. 9. 2013 11.20
Došlo na škole ke zlepšení? Do TOP nej škol jistě nepatří. Navíc v ČR se stále za lepší považují spíše školy státní. U soukromých se to dost často bere, platíš, dostaneš.
Anonym10. 9. 2013 11.19
Školu Amazon označili za podprůměrnou. Nařčení kvůli náboženství ve škole nebylo možné prověřit. V mnoha ohledech podprůměrné. Tak zní včera zveřejněný verdikt České školní inspekce (ČŠI) nad soukromým Anglicko-českým gymnáziem Amazon ve Washingtonově ulici.
Anonym10. 9. 2013 11.06
-------------------------------------------------------------------------------- Při kontrole se inspekce zaměřila na materiální zajištění výuky či klima ve škole. I klasická inspekční prověrka odhalila vážná pochybení. "Personální i materiální zajištění výuky je podprůměrné," konstatovaly inspektorky. -------------------------------------------------------------------------------- Četné chyby se prý objevily také v přijímacím řízení, nedostatečné je i vybavení a prostory, ve kterých se škola nachází. "Někteří žáci, kteří se neztotožňují s pravidly stanovenými školou, popřípadě mají horší studijní výsledky, jsou vedením školy občas nevhodně označováni jako negativní," stojí také v inspekční zprávě.
Anonym10. 9. 2013 11.04
Jak se vyřešilo toto - -------------------------------------------------------------------------------- Do hledáčku školní inspekce se dostalo pražské soukromé gymnázium Amazon. V lednu odtud najednou odešlo asi dvacet studentů 2. ročníku. Nelíbilo se jim, že se ve vyučování stále více objevuje náboženství. Škola není církevní, ředitelka gymnázia a někteří učitelé však patří k Církvi adventistů sedmého dne. Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/inspekce-proveruje-gymnazium-ktere-ucilo-o-bohu-i-v-hodinach-anglictiny-1at-/domaci.aspx?c=A100301_112320_studium_bar
Anonym8. 9. 2013 17.23
Poměrně příjemné překvapení pro mě bylo, že na této škole nedostanete nic jen tak, bez snahy. Píše se tu velké množství testů a pokud se na to učení hned ze začátku vykašlete, tak to časem už nebudete stíhat, jak toho bude přibývat stále víc. Rozhodně se nevyplácí nedávat v hodinách pozor a spoléhat se na to, že platíte školné. ;-) Taky je tu dost přísný systém absence, který není nic moc pro flákače, velice snadno se dostanete do situace, kdy nebudete klasifikováni, nemluvě o tom, že vám nebude prominut žádný test, který se v době vaší nepřítomnosti psal. Obecně bych řekla, že je kvalita jednotlivých vyučovaných předmětů na dobré úrovni, většina profesorů je příjemných a ochotných. Jazykáři jsou všichni rodilí mluvčí. Matika tu sice není zas až tak důležitá jak na jiných gymplech, ale to vůbec neznamená, že v ní automaticky bez učení projdete. V posledním ročníku se již nevyučuje, takže doporučuji pouze pokud se chcete opravdu zaměřit na humanitní obory. Velkou nevýhou školy je bohužel kolektiv. Hold je to o tom, že je to soukromá škola a příjimačky jsou velice jednoduché (příp. je ani vůbec díky dobrému průměru neděláte), dostane se sem v podstatě každý. Jak již bylo několikrát řečeno, tak zde spoustu lidí dá na vzhled, takže se vám může stát, že se s vámi někteři nebudou chtít moc bavit, protože nevypadáte dost cool.
:)13. 5. 2013 15.21
No hele moc o téhle škole nevím, ale zkusím. :) Vím, že je tam praxe 3 měsíce a je tam fajn prostředí, je tam vcelku klid. Také jsem chtěla jít na školu do Stodůlek, ale jako mimopražečka tam mám příšerné spojení. Co jsem slyšela, tak si nikdo nestěžoval. Ale podrobnosti...Fakt nevím.
Anonym12. 5. 2013 19.00
Děkuju za odpověd, já jsem nepanovala jit na AMAZON jenom sem bylo pridavano hodne komentaru a chtela jsem se zeptat ohledne tech stodulek. Mohla bys mi poskytnout nejake info ? Dekuji :)
:)12. 5. 2013 10.11
Tohle sice není hotelovka, ale i tak můžu doporučit, protože vzdělání je na dobré úrovni zvláště jazyky, žádná flákárna to rozhodně není. Ale pokud jde o prostředí- nebyla jsem právě z bohaté rodiny, ale chtěli mi dopřát kvalitní vzdělání. Bohužel, když tady nemáš hady za X tisíc, prostě nezapadneš, nenajdeš si kamarády, natož kamarádky. Odešla jsem po půl roce a nikdy jsem nebyla šťastnější. Jsem na státním gymnáziu a je mi líto, že jsem ten půl rok strávila tady. Mám skvělou třídu a bezva kamarády. Takže za mě- vzdělání fajn, ale zamysli se nad svým postavením, než sem vlezeš, protože jinak budeš doma brečet a brečet a brečet...
Anonym12. 5. 2013 5.24
Ahoj, studovala jsem statni hotelovku a dokoncila jsem prvak, pak se naskytla moznost studia v zahranici, takze jsem na rok odcestovala z cr, ted se stehuju do Prahy a chci si vybrat hotelovku. Premyslela jsem o soukromé hotelové škole stodulky. Take hraji aktivne tenis, ale to neznamena ze hledam skolu kde se nejak zasiju, na mem vzdelani mi zalezi, ale nechci se zbytecne stresovat a rada bych zvolila skolu rodineho typu s fajn zachazenim. Dekuju za odpoved :)
Anonym11. 5. 2013 12.00
Výsledky na Matt a Hurry neměla škola myslím nic moc, no Kačenka Z., která nestačila na PORGu v matematice to jistě zvedne.
Eva (e-mail)10. 5. 2013 22.06
Ahoj poradíte mi někdo kdo na tomto gymnáziu studujete zda je to dobrá volba jít do Amazonu? Děkuji předem za zkušenosti.
Anonym18. 3. 2013 19.45
Na tuto školu chodím a jsemv prvním ročníku. a pro mě taky v posledním, zařizuji si přestup na jiné gymnázium,a to státní. Nemuzu rict ze by tato skola nebyla skvělá. Je. A moc. Vím, že uroven vyuky angličtiny nikde takto dobrá nebude, i jiné předměty jsou fajn. Ale ty lidi.. Ani trochu sem mezi ne nezapadla a sedet zde každý den třeba do 4 hodin je pro mě utrpení. Nevím jak je popsat, namyšlení, trochu i hloupý.. Nevím. Rozhodněte se po svém, mý spoluzaci jsou spokojeni a já se školou taky, jen mi nesedl kolektiv.. ale to se muze stat kdekoliv.:)
mimi12. 3. 2013 7.06
MÁ DCERA CHODÍ NA TUTO ŠKOLU,BUDE LETOS MATUROVAT.MYSLÍM,ŽE NA TÉTO ŠKOLE BYLA SPOKOJENÁ,ALE JE TO ŠKOLA PRO LIDI,KTEŘÍ MAJÍ ZÁJEM SE NĚCO NAUČIT A NE PRO TY,KTEŘÍ JEN CHTĚJÍ NĚJAK PROPLOUT.JE TO ŠKOLA PRO CHYTRÉ A SNAŽIVÉ.
Anonym3. 3. 2013 12.45
S jakým průměrem se sem lidé hlásí ?
Uch1. 2. 2013 23.40
Chodila jsem sem. Vysoká kvalita vzdělání, nic pro flákače, ale je pravda, že takových je tam dost. Radši normální gympl a pak aj na vysoký. ;)
máma14. 5. 2012 10.49
Dcera je ve 3. ročníku, škola je náročná, rozhodně zde neplatí, že když platíte školné, máte vše zadarmo. A to se studentům - puberťákům - ve většině případů nelíbí.
Pipi12. 5. 2012 13.53
Neustále měnící se školní řád - mění ho podle toho jak se jim to hodí. Pokud o školu máte zájem, tak vám paní zástupkyně při dnu otevřených dvěří školu vychválí a představí vám nabídku stovek klubů, ze kterých se skoro žádné neotevřou a když ano, tak za ně zaplatíte 6000. Škola si hraje na exkluzivní, ale není. Kladně bych ohodnotila výuku angličtiny.
Top6. 5. 2012 0.12
nechodit!!! sedřou vás z kůže, šíleně moc učení a ještě šílenější školní řád. Fakt ne, každá škola je lepší než takhle. Navíc je plná snobů.
Julie (e-mail)20. 6. 2008 17.57
Ahoj všichni, kdo se přihlásili na tuto školu. Škola na mě působí solidně a doufám, že naučej. Hlavně ty cizí jazyky. Jinak máme založenou třídu na spolužácích, takže se tam přijďtě podívat. Chtěla bych všechny budoucí prváky poznat dřív než 1.září.
Julie27. 2. 2008 15.39
Hlásím se na tuto školu a chtěla sem se zeptat,kdo se taky hlásí. Byla sem se na škole podívat a líbilo se mi to tam,taky má škola dobré podmínky pro výuku cizích jazyků,zejména AJ(rodilí mluvčí,stálý styk s tímto jazykem,vysokou hodinovou dotaci) a taky se mi líbí kluby-podle zájmu studenta,které budou součástí výuky. Já sem zaměřená především na jazyky,protože si myslím,že sou v této době dost důležitý.No, kdo přemýšlí o této škole, ta ať se tam zajde podívat, mě to docela přesvědčilo. Tak se mějte a napište..hlavně ti co už se sem určitě hlásí...popovídáme!!

Informace o škole

Název:Anglicko-české gymnázium AMAZON
Adresa:Rytířská 10
110 00 Praha 1
web:oficiální stránky

Hodnocení

počet hodnocení: 65
Ohodnoťte tuto školu! 

Vyřešené přijímací testy

Nabízíme vyřešené přijímací zkoušky z minulých let z této střední školy. Součástí je zadaní a podrobné řešení celé písemné práce s hodnocením obtížnosti jednotlivých příkladů a celého testu v porovnání s ostatními SŠ.

Pro žáky 9. tříd a žáky 5. tříd

e-matematika.cz

Komplexní web o matematice: www.e-matematika.cz

Zkoušky nanečisto

Přijímací zkoušky nanečisto pro žáky 5., 7. a 9. tříd.

Maturita

Učebnice maturitních otázek z matematiky, ukázkové kapitoly, 55 vypracovaných otázek.

Stránky studentů a tříd

Pošlete nám odkazy (podpora@zkousky-nanecisto.cz) na vaše třídní stránky a my je v tomto prostoru uveřejníme.

Menu

TOPlist