Zkoušky nanečisto na Facebooku

Naše jazyková škola e-jazyky.cz

Úvodní stránka > 5. třída

Nácvik na zkoušky pro žáky 5. třídy


Téma: 5. třída

Chystáte se ke zkouškám na osmileté gymnázium. Přijďte si vyzkoušet, jak zvládáte látku 5. třídy. Pomůžeme vám najít správné tempo, odhalit nejčastější chyby, vyladit strategické postupy řešení. Naše testy jsou doplněné vzorovým řešením. Získáte srovnání s širokým okruhem dalších dětí, které se chystají ke zkouškám. Nejlepší v každém termínu získávají diplomy za skvělé umístění. Naši žáci se v průběhu přípravy výrazně zlepšují a následně bývají u zkoušek pravidelně mezi nejúspěšnějšími.

Místo: Gymnázium Na Zatlance (Na Zatlance 11, Praha 5) - sraz je v prostoru vchodu do budovy, v 15:45 vás vyzvedneme a umístíme do tříd

Termín:

Úplně každý pátek bez ohledu na prázdniny a svátky   (jedině během Vánoc 22. 12. 2017 a 29. 12. 2017 se nácvik nekoná) - začátek  v 16:00 a konec v 18:10 - 18:30 (poprvé 3. 11. 2017).

Skladba testů:

matematika, český jazyk

Opakovaně analyzujeme ostré testy od skutečných přijímacích zkoušek a sestavujeme vlastní testy tak, abychom pokryli všechna testovaná témata.

Cena: 300 Kč (za 2 krát 50 minut)

Jak se zúčastnit: Není třeba se přihlašovat, stačí přijít nejlépe 5 až 10 minut před 16.00 před budovu školy. S sebou stačí jen papíry na psaní a psací nástroje.

Popis výuky: Na každý termín budeme mít pro žáky připravenu dvojici testů. Jedná se o testy z matematiky a českého jazyka. Testy se budou skládat v z velkého počtu úkolů. Po krátkém úvodu zahájí žáci práci. Všechny úkoly budou uzavřené nebo polouzavřené, to znamená, že žáci netvoří vlastní postupy a výpočty, ale vybírají správné odpovědi z nabídek. Žáci budou jako výsledek své práce odevzdávat pouze formulář s vybranými výsledky. Testy jsou připravené na základě analýzy testů z minulých let. Žáci dostanou zadání testů na doma a také podrobné řešení. To jim bude sloužit k domácímu studiu a přípravě na další testy. Všechny testy okamžitě na místě vyhodnotíme, žáci dostanou obodovaný formulář odpovědí. Nejpozději druhý den bude na našich internetových stránkách tabule cti, přehled třetiny nejúspěšnějších v každém předmětu a v celkovém součtu.

Rozdíl mezi zkouškami nanečisto v sobotu a nácvikem na přijímací testy v pátek:

Sobotní ZKOUŠKY NANEČISTO a páteční NÁCVIKY NA ZKOUŠKY se vzájemně doplňují a rozvíjejí znalosti a dovednosti našich žáků.
Pro páteční i sobotní výuky vycházíme z obsahu a formy státních zkoušek od Cermatu a snažíme se pokrývat všechna požadovaná témata. Zařazujeme i celou řadu úloh z historie přijímacích řízení, které by se u zkoušek mohly objevit a žáci by na ně měli být připraveni.

SOBOTA
Sobotní ZKOUŠKY NANEČISTO připravujeme jako náš hlavní vzdělávací projekt. Sestavujeme do něj testy s četným zastoupením otevřených úloh doplněných dalšími formami otázek (uzavřené, polouzavřené). Testy jsou vždy provázeny společným rozborem a výkladem celé práce, vysvětlením všech úkolů, zodpovězením všech dotazů. Vypracované žákovské práce pečlivě opravujeme, přidáváme komentář k nezvládnutým otázkám a celkové slovní hodnocení. Opravené práce dostávají žáci zpětně v průběhu dalšího týdne.

PÁTEK
Páteční NÁCVIKY NA PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY zamýšlíme jako doplněk k sobotním ZKOUŠKÁM NANEČISTO. V NÁCVICÍCH využíváme testy bez otevřených otázek, tzn. Vybíráme úkoly, které jsou uzavřeny nabídkou odpovědí, žák odpověď netvoří, ale do formuláře vybírá správnou odpověď znabídky. S touto formou přípravy máme velmi dobré zkušenosti. Žáci získají jistotu v odpovídání na položené otázky, najdou a nacvičí správné tempo. Postupně si zvyknou na systém a formu otázek s různou formou nabídek odpovědí. Také mají rychlou zpětnou vazbu, testy jsou opraveny ihned a výuka je velmi dynamická.

ROZDÍLY VÝUK
Sobotní výuky
- žáci tvoří svá řešení
- žáci píšou často celé postupy a jsou jim bodovány i části výpočtů nebo nezdařené pokusy
- test společně vysvětlujeme
- testy pečlivě „ručně učitelsky“ opravujeme
- výuka je zaměřena pedagogicky na zvládnutí látky a pokroky
Páteční výuky
- žáci vždy vybírají z nabídky odpovědí
- žáci nevytváří vlastní postup, jen vyplňují formulář odpovědí
- testy si společně neprobíráme, žáci dostanou řešení a zadání na doma
- opravení testů proběhne ihned
- výuka je zaměřena na získání rychlosti a jistoty

SHODNÉ PRVKY VÝUK

Obě přípravy jsou pro žáky velmi motivační. Žáci získají reprezentativní porovnání svých znalostí a dovedností. Žáci se mohou učit ze svých chyb a nedostatků. Obě výuky děti hodně baví a postupně dělají velké pokroky.

Je vhodné oba typy výuk vyzkoušet.

 

Příprava na střední školy

3. třída 4. třída 5. třída 6. třída 7. třída 8. třída 9. třída

Příprava na maturitu a vysoké školy

maturanti

Volný čas a prázdniny

soutěže letní kempy

Zkoušky nanečisto

o nás v médiích nákupní řád kontakt kariéra

Stránky zkousky-nanecisto.cz

diskuse učet a přihlášení nápověda mapa stránek

Další projekty Zkoušek nanečisto

e-jazyky.cz - naše jazyková škola matematickapohotovost.cz - rychlá pomoc s matematikou Hodnocení středních škol - diskuse o školách vsenavse.cz - příprava na VŠE a další VŠ maturujeme.cz - maturitní učebnice e-matematika.cz - komplexní matematický web e-fyzika.cz - svět fyziky

Provozuje

Mgr. Petr Husar - Zkoušky nanečisto
Na Březince 22
150 00 - Praha 5
IČ: 45297223
DIČ: CZ-6310121840

TOPlist