Zkoušky nanečisto na Facebooku

Naše jazyková škola e-jazyky.cz

Diskusní fórum

diskuse

seznam diskusí

Diskuse pro žáky (30 z 2812)

JménoE-mail
proti SPAMu napište číslicí "sedm":

<<   <   >   >>


Dragon_King  28. 4. 2004 18:18
 
To PH - Dotaz k matematice : Pokud se ve zlomku jmenovatel rovná nule, výraz nemá smysl jen proto, že jeho hodnota je nekonečná ?

Dragon_King (e-mail)  22. 4. 2004 21:44
 
to HH - Jj, učit se, a až mozek začne mít problémy, tak se zabít. Život člověka má tím větší cenu, čím byl moudřejší.
to PH - Lehčího, ano. Teď čtu Jitro Kouzelníků od Bergiera a jméno druhého autora si nepamatuji.

Honza Hlaváč  22. 4. 2004 1:55
 
A co je špatného natom se učit ?
Mě pořád někdo říka že člověk se učí celý život .-)))

DRAGONPRINCESS  21. 4. 2004 19:26
 
to PH - Nejde o mě, ale o Dragon_Kinga. Teď mu vadí, že byl 85. z 99 a zase se učí. Řekne - Já vím, dostal jsem se, ale bylo to těsně, a ještě se budu učit 4 roky tady a pár dalších let dál a zároveň další roky atd.... Občas bych ho nejradši něčím flákla...

Petr Husar (e-mail)  20. 4. 2004 0:34
 
Tak to je ta úplně jiná vlna. Tak předně blahopřeji. A mohu-li radit, tak je třeba si úspěch užít a vychutnat. Úspěchy jsou pro život důležité, dávají člověku sílu překonávat další překážky. Není třeba hned hledat další k překonání, ona se nějaká určitě sama najde a ukáže. V klidu si dočti Devlina, pak také je dobré od Barrowa Pí na nebesích a samozřejmě i jiné (lehčí) čtení a jiné věci. Ty už si něco najdeš. A ještě jednou blahopřeji.

DRAGONPRINCESS  19. 4. 2004 19:56
 
to P.H. - Co by podle vás měl dělat někdo, kdo se opravdu hodně snažil, a dostal se na dosti dobrý gympl ? ¨Skákat do vzduchu, opít se do němoty asi ne, ale ani nevzhlédnout od knížky, ani nepřestat číst ? Doporučujete udržet sterjné tempo a učit se, nebo si vydechnout ?

Petr Husar (e-mail)  17. 4. 2004 18:48
 
Tabule cti bude v pondělí. Chápu, že ti, kteří by se tam našli, by ji chtěli mít ihned, ale nechceme zklamat ty z vás, kteří napsali závěrečné písemné práce skvěle, ale na tabuli cti by i tak nebyli nejvýš. Konkurence u nás je mnohem vyšší než bude u skutečných přijímacích zkoušek. Tam bude stačit mnohem slabší výkon k úspěchu. Všem všem všem držím už teď palce a vydržím až do pondělí.

katka  17. 4. 2004 18:11
 
dockame se tabule cti?

Honza Hlavac  16. 4. 2004 23:16
 
Dragon princes:
Nastesti tu nefunguji obrazky, ale priste kdyz tak spravne je to takhle:
<img src="http://spiral.wz.cz/smajli/mlask.gif" />

DRAGON_PRINCESS (e-mail)  16. 4. 2004 22:14
 
Dráčku ne, prosím, nikdy to nedělej, ublížil bys mi... Ty to zvládneš, dostaneš se... Když jsem se tam tenkráte dostala i já, byl tam větší nával, a I TAK jsem se ZROVNA JÁ dostala, takže ty tam vlastně přideš, uvidíš, zvítězíš :-)
<imgsrc:http://spiral.wz.cz/smajli/mlask.gif>

to KaZaA : Jo, tak teda i tobě (kdybychom se neviděli) přeji hodně štěstí a zdaru...

to ALL: A vám všem taky - hodně štěstí, sebevědomí, a jasnou hlavu.

Dragon_King (e-mail)  16. 4. 2004 11:12
 
Na jiné vlně, hm, to ano, to určitě, otázkou zůstáva, jestli to bude vlna negativní/ a nebo -konečně- jednou pozitivní. Další problém je moje citlivá povaha, zabraňující mi v... "náhlém odchodu".

Petr Husar (e-mail)  14. 4. 2004 23:36
 
Devlinova kniha Jazyk matematiky je opravdu velmi zajímavá a psaná i pro širokou veřejnost. Je to asi spíš pro středoškoláka, ale to všichni, co to čtete, jste nebo zanedlouho budete, tak doporučuji. Stále ji lze koupit. A ještě pár poznámek. Lépe je mít více nápadů (a třeba i těch ne úplně přesných), než nemít nápad vůbec žádný. A podobně. Lépe je mít více zájmů a nevědět, kam dřív skočit, než nemít zájem úplně o nic. Nemám o tebe, Dragone, vůbec strach a vzkazy příští týden půjdou na úplně jiné vlně.

Dragon_King (e-mail)  14. 4. 2004 20:17
 
Na této (http://mdg.vsb.cz/pkovar/index.html) adrese je poměrně hodně úloh, které jsou docela uklidňující. Doporučuji.

to H.H. - Omlouvám se.

Honza Hlaváč  13. 4. 2004 10:24
 
Tahle diskuse je sice pro žáky, ale má být zaměřená na přijímací zkoušky, matematiku a Vaše problémy sní. Tak se prosím držte tématu, případně se přesuňte na www.xchat.cz nebo jiné podobné servry.

KaZaA (e-mail)  12. 4. 2004 12:05
 
To Dragon_King: Prevíte :). To bude asi tím, že je tak žárlivá... Jo a dneska budeš něžnej, jasný ?! Ne aby to (aspoň mě) bolelo. Už mám dneska dost...

Dragon_King (e-mail)  11. 4. 2004 10:43
 
Mám velký problém se soustředěním se na jeden cíl/subjekt. Teď, ani ne 190 hodin před příjmačkami, jsem po ani ne hodině počítání odložil pero a začal číst knížku Jazyk matematiky, což sice JE ohromě zajímavé, ale k příjmačkám mi to prostě nepomůže. A když počítám, náhle přijde nápad, jak by se něco mělo dělat, a já se ho hned zběsile chytnu, bez předchozího ověření. Třeba nedávno, ten příklad s lezoucí píďalkou - napadlo mě, že ji musím odpočítat 2x a ne jednou, jak bylo správně.
A už vůbec mi nejdou úpravy výrazů - nějak mi z hlavy vypadly ty základní vzorečky, takže si to musím často rozepsat (třeba (a-b).(a-b) versus (a-b).(a+b) ).

Dragon_King (e-mail)  11. 4. 2004 10:32
 
KaZaA: A hele, to se nedělá, číst cizí dopisy. Jo, vypadá to, že to je ona. Hm, ani se mi nepochlubila s tou milou a roztomilou sesřičkou, já vím jenom o tobě :))). Taky tak ráda někoho vydíráš ?

KaZaA (e-mail)  11. 4. 2004 8:10
 
to Dragon King: Helee, dotaz: Nechodíš náhodou s jednou holkou, 7.3. jí bylo 17, dlouhé rovné hnědé přírodní vlasy trochu do červena, milá, roztomilá, pěkná ? (stejně jako její mladší sestra :-) Já jenom že když jsem četla některé jeho dopisy, jsi mu docela dost podobnej...

v (e-mail)  9. 4. 2004 14:09
 
tady je to fakt hardcore :))

To P.H.  4. 4. 2004 22:12
 
dekuju,jste nakazlive optimisticky:)

Petr Husar  4. 4. 2004 0:23
 
Milá H., určitě t o nakonec bude dobré. Přijímací zkoušky tě jen příjemně překvapí. Do poslední chvíle bojuj a usiluj o co nejlepší znalosti. Matematika je krásná a umí se odvěčit. Nakonec potěší i tebe. Věřím v to já a věř v to i ty. Tvůj P. H.

H.  3. 4. 2004 10:42
 
Mam hrozny problem s matematikou.a neni to kvuli tomu,ze bych se neucila.porad mi to nekdo leje do hlavy a s doucujici to treba i zvladnu,ale dalsi den pocitam stejnej priklad a vubec nevim ani jak zacit.muj problem jsou hlavne slovni ulohy.proste nemam nikdy sanci vzpomenout si na to,jak se pocita.nevim uz co mam delat.asi mi odpovite ze to bude dobry,ze se to zlepsi,ale ja tomu neverim.vim,ze mi nepomuzete,jenom jsem se vam chtela sverit..a to hlasim prave na Zatlanku.jedine co mi zbyva je zachranovat cestinou.

kikina  31. 3. 2004 19:27
 
odeslala jsem vám problémový příklad,kde objevím jeho řešení?

kikina  31. 3. 2004 19:26
 
odeslala jsem vám problémový příklad,kde objevím jeho řešení?

kikina  31. 3. 2004 19:26
 
odeslala jsem vám problémový příklad,kde objevím jeho řešení?

Petr Husar  29. 3. 2004 19:01
 
Pro žáky 9. tříd dobíhá ještě dlouhodobý kurz českého jazyka. Při příchodu jsem se snažil rozdělit ty, co jdou na zkoušky nanečisto, a ty, co jdou na kurz českého jazyka. Zřejmě ses omylem zařadila do skupiny na kurz. Kolegovi češtinářovi jsem hlásil, že by se to mohlo stát, ale přišel s tím, že tam má jen své. Tak tě asi přehlédl. Jinak to platí a další termíny jsou čtvrtek, pátek, sobota, pondělí atd.

KaZaA (e-mail)  29. 3. 2004 17:54
 
Dobrý den, chtěla bych se zeptat-jak je to s těmi přidanými zkouškami ? Dnes jsem jako obvykle zamířila na češtinu, a zdálo se mi to tam nějak jiné, a po češtině byl konec.

Dragon_King (e-mail)  28. 3. 2004 10:57
 
...a já ZA hranicí zhroucení. Jsem hrozně línej. Psycholožka mi řekla, že já bych MĚL i na ty nejlepší gymly, na Zatlance dostanu u matematiky komentář Máš na víc atd. ...

Petr Husar  26. 3. 2004 23:46
 
Neviděl bych to tak tragicky. Život každé z nás se zmítá v kompromisu mezi tím, co bychom rádi, a tím, co musíme. Někdo to střídá koncepčně, někdo na hranici zhroucení. Myslím, Dragone, že i ty najdeš zlatou střední cestu a dostaneš se ze zdánlivě bludného kruhu ven. Musíš věřit, že vše dobře dopadne, a v rámci možností pro to něco udělat. Nervozita a stres nám mohou i pomoci a mohou být tím správným hnacím motorem. Budu držet palce, aby ta důležitá zkouška v polovině dubna byla úspěšná.

Dragon_King (e-mail)  20. 3. 2004 16:37
 
Mám problém. Nejdřív se nedokážu odtrhnout od počítače. Několik dní až týdnů, od konce školy do večera. Poté na mě přijdou deprese. A začnu počítat. Od konce vyučování do brzkých hodin ranních - často ani nespím. To mi příklady poměrně jdou, oznámkoval bych se 2. Po několika dnech jsem již absolutně vysílený. Tak takové 2-3 dny po sobě spím témě celý den kromě vyučování. Po nějaké době opět přidou deprese a ty vyřeším počítačem. Z tohoto koloběhu se nemůžu dostat. A také vždy, když mi jde o známku nebo tak nějak, udělám spoustu chyb. Například na Zatlance, na zkoučkách nanečisto. Tam se mé výsledky zhoršují. Už nevím, co s tím.

<<   <   >   >>

zpátky na úvodní stránku Zkoušek nanečisto

NAVRCHOLU.cz
TOPlist
Matematika – nesnesitelně snadná matematika | Jazyková škola Praha | Angličtina | Angličtina zdarma

 

 

Příprava na střední školy

3. třída 4. třída 5. třída 6. třída 7. třída 8. třída 9. třída

Příprava na maturitu a vysoké školy

maturanti

Volný čas a prázdniny

soutěže letní kempy

Zkoušky nanečisto

o nás v médiích nákupní řád kontakt kariéra

Stránky zkousky-nanecisto.cz

diskuse učet a přihlášení nápověda mapa stránek

Další projekty Zkoušek nanečisto

e-jazyky.cz - naše jazyková škola matematickapohotovost.cz - rychlá pomoc s matematikou Hodnocení středních škol - diskuse o školách vsenavse.cz - příprava na VŠE a další VŠ maturujeme.cz - maturitní učebnice e-matematika.cz - komplexní matematický web e-fyzika.cz - svět fyziky

Provozuje

Mgr. Petr Husar - Zkoušky nanečisto
Na Březince 22
150 00 - Praha 5
IČ: 45297223
DIČ: CZ-6310121840

TOPlist