Zkoušky nanečisto na Facebooku

Naše jazyková škola e-jazyky.cz

Diskusní fórum

diskuse

seznam diskusí

Internetové zkoušky nanečisto pro 7. třídu (30 z 45)

JménoE-mail
proti SPAMu napište číslicí "sedm":

<<   <   >   >>


Petr Husar (e-mail) www.zkousky-nanecisto.cz  17. 3. 2007 0:16
 
Já to zkusím, Petře, ještě jinak. Slovo spotřeba je podstatné jméno od slova spotřebovat. Význam úlohy s podstatným jménem je stejný, jako když ho zaměním odpovídajícím slovesem. Tedy "auto ujede 100 km a spotřebuje 4 litry. Kolik km auto ujede, když spotřebuje 10 litrů?" A být vámi tak se nesázím, nám chodí do zkoušek nanečisto každou sobotu 400 dětí, podobný příklad dáváme často, tak 10krát do roka a více než třetinu písemek opravuji sám. Kdyby tam někdy vzniklo podobné nepochopení, o jakém se tady bavíme, tak bych to hned řešil a zadání měnil. Pravdou je, že tento příklad není problémovým, na to jsou jiné, obtížnější. S pozdravem Petr Husar

Petr (e-mail)  16. 3. 2007 17:16
 
Honza Hlaváč ... Vy jste trouba a jeste se vsadim ze si myslite ze jste vtipny :)) ;)
Petr Husar ..... kdyz jste o tom presvedcen ... ja bych se vsadil ze 100% to takhle nepochopi .. :)

Nejsem hrac ale urco bych obe sazky vyhral .. :)

No nebudu se tu hadat s teoretikama ...

Howgh

Honza Hlaváč (e-mail) www.zkousky-nanecisto.cz  16. 3. 2007 2:16
 
No já také nad některými úlohami pro pátáky tápu, ale tohle je naprosto jasne :-)

Asi jen sebevrah bych chtel po detech mezi ulohami typu "kdyz praci vykonam za x hodin, kolik prace vykonam za 2x hodin" figliky jako ale tohle neni dvakrat vice paliva, to je spotreba deti :-))) A motorka nam z niceho nic zere dvakrat vic, ale z toho si nic nedelejte :-)

Petr Husar (e-mail) www.zkousky-nanecisto.cz  15. 3. 2007 14:13
 
Tak myslím, že chcete za každou cenu obhájit svůj názor. Podle mne jste nepochopil zadání, které je zcela jasné a žákům jeho pochopení problémy nedělá. Každému zadání pozornost věnuji, sám učebnice píšu a při formulaci příkladů mají rozhodující slovo i redaktoři matematického nakladatelství a jazykoví korektoři. Jinak to, že píši, že se jedná o matematický tradicionál neznamená, že jsme formulaci nijak neupravovali. Na rozdíl od vás nám ta současná podoba připadá úplně jasná a srozumitelná a stejně tak to nahlížejí žáci.

Petr (e-mail)  14. 3. 2007 15:51
 
Tak to se divim, ze jeste pro horsi srozumitelnost neni psan starocestinou :)...myslim , ze prave pro znacne zastarale zadani by se melo prehodnotit jeho zneni a uzpusobovat je součastnosti. Myslim, ze by to stalo za to vymyslet nove pochopitelnejsi priklady a nejen zit z 50 roku starych, kdy byly veci brany uplne jinak nez v soucastnosti... Mozna pisu trosku negativisticky a skepticky, ale videl jsem par zadani zacky 4te tridy a nektere formulace me staly vice premysleni nez samotne reseni a jeste si clovek neni jist ze to pochopil spravne ... a myslim ze by jste tomu mel venovat pozornost, zvlaste jestlize po nekom neco chcete at resi a sam nevenujete ani radnou pzornost 50 roku staremu zadani .. a misto pouheho zkopirovani se zamyslet co si asi rekne student, po jeho precteni a ze s cistym svedomim muzete rict ze jste to podal spravne a je to bezproblemu pochopitelne..

S pozdravem Petr

Petr Husar (e-mail) www.zkousky-nanecisto.cz  14. 3. 2007 1:01
 
Aha, už tomu začínám rozumět. Ano, majitelé dopravních prostředků nebo čtenáři časopisů o automobilech a motocyklech používají termín bere to 7.5 litru a míní na 100 km. Podle mne však ryze češtinářsky slovo spotřeba znamená, kolik dopravní prostředek spotřebuje litrů při ujetí zadané (určité) vzdálenosti. Mluvíme-li v textu úlohy o spotřebě, chápeme ji v přímé návaznosti na údaj o dráze. Jinak souhlasím, že formulace matematických úloh bývá oříškem. Jedná se o hledání jistého minimalismu, tzn. jak nepopsat celou stránku jedním příkladem a výstižně uvést na co nejmenším prostoru všechny údaje a informace, které dovedou řešitele k cíli. A na doplnění, jak už jsem výše uvedl, zmíněná úloha není z naší dílny a je to takový matematický tradicionál od rozsáhlejšího rozmachu automobilismu, zhruba od 60.let minulého století.

Petr (e-mail)  11. 3. 2007 11:06
 
Dobrý den...
Popisu teda jak jsem zadani pochopil ja ...
Motocykl ujede 100 km a spotreba cini 4 litry (tedy motocykl bere 4l na 100 km). ... Kolik ujede pri spotrebe 10 litrů ?? ( zase mame stejne mnozstvi paliva ale vzrostla spotreba motocyklu tedy motocykl bere 2,5 x tolik, tedy ujede 2,5x mene Km ...tedy 40 ... coz mi prislo podle zadani mnohem logictejsi nez ze pouzijeme pri stejne spotrebe vice paliva) .... I kdyz se to muze tedy brat i jak to myslite vy i ja ... myslim ze by melo byt zadani konkretnejsi, v pripadech kdy by mohlo dojit k takoveto moznosti rozhodovani a odpved pri mylnem rozhodnuti byla brana jako spatna. Ja osobne bych tedy bral jako spravne obe i kdyz ucitel nejsem, ale radeji bych konkretizoval nez pozdeji resil dohady :)

Petr

Petr Husar (e-mail) www.zkousky-nanecisto.cz  11. 3. 2007 1:07
 
Ahoj Petře, tvému příspěvku příliš nerozumím. Cituješ klasický příklad na přímou úměrnost, který se v učebnicích objevuje už více než 50 let, my ho jen přebíráme, a pokud mi paměť do minulosti sahá, tak zhruba 85 % žáků z 5. třídy (sedmáky nepočítaje) s ním nemá sebemenší problém. Zkus mi přesněji rozepsat, co se ti na té úloze, či jejím řešení, zdá zvláštní. Jinak díky za zájem o naši matematiku.

Petr (e-mail)  10. 3. 2007 22:27
 
Motocykl ujede 100 km a spotreba cini 4 litry ... kolik ujede pri spotrebe 10 litrů ?? ..... v reseni mate ze ujede 250 km ale myslim ze logictejsi je uvest ze ujede 40 ...protoze mi pripada ta otazka polozena jako ze ta motorka "víc žere" ve druhém případě .. myslím že je to hodne matouci a ten kdo takovehle otazky zpracovava by se nad tim mel zamyslet a delat svou praci poradne, myslim ze toho ma na par hodin a zbytek casu nekde proserfuje na internetu, tak by do toho mel dat skutecne hlavu, obzvláste jedná li se o dospeleho cloveka co chce neco po studentech zakladni skoly !!!!

Veronika Žadlíková  21. 2. 2007 17:59
 
Váš vzkaz...chtěla bych si tu zkusit přímací zkoušky na osmileté gymnázium(z 5.třídy).Díky moooooc.

bugy (e-mail)  20. 2. 2007 14:38
 
Váš vzkaz...ahoj jsem z 7 a chci jít na 6 leté gimnázium prosim potřebuju test na nečistot

Silva (e-mail)  22. 1. 2007 19:31
 
Váš vzkaz...ahoj jsem z 5 a chci jít na 8 leté gimnázium

veronika dzurikova (e-mail)  8. 1. 2007 18:02
 
jsem z 5 třidy a chtěla bych si skusit scio testy na osmilete gimnazium pls

nikola  1. 10. 2006 11:02
 
Váš vzkaz...chci to zkusit na internetu na nečisto

Honza Hlaváč (e-mail) www.zkousky-nanecisto.cz  30. 8. 2006 12:16
 
Jazyková škola Praha 5 Březinka nově nabízí jazokové kurzy nizozemštiny holandštiny).

Honza Hlaváč (e-mail) www.zkousky-nanecisto.cz  23. 4. 2006 21:31
 


Celý tým ZKOUŠEK NANEČISTO vám všem drží palce. Věříme, že pro vás budou zkoušky velkým úspěchem.Zde si můžete stáhnout DESATERO KE ZKOUŠKÁMA zde DOPIS NA ROZLOUČENOU


Budeme moc rádi, když nám napíšete vzkaz jaké to bylo u zkoušek do diskuze nebo na mail a také by nám pomohlo, když nám odpovíte na otázky v tomto dotazníkuV pondělí jsou s vámi a myslí na vás:

Aleš Ryšavý,
Zuzana Beranová,
Monika Dobroruková,
Jan Fiala,
Petr Šedivý,
Sadílková Lucie,
Faltus Václav,
Jan Hlaváč,
Petr Husar,
Petr Šrůta,
Renáta Drábová,
Zdeňka Zubíková,
Zuzana Menhartová,
Anna Vršková,
Anna Hejmová,
Táňa Kurincová,
Kateřina Malatincová,
Lenka Štěpánková,
Bára Hejmová,
Jiřina Poláčková,
Tomáš Chaloupka,
Josef Pecka,
Šárka Lenochová,
Josef Quis,
Denisa Vostárková,
Anna Kolišová,
Zdeněk Kolman a
Jana Rakovcová


Zuzka Chlupáčková  20. 4. 2006 16:49
 
Tak jsem po pár měsících.. no po víc než roce zase zavítala na stránky zkoušek nanečisto.. Musím teda říct, že když jsem si to tak projížděla, určitě mi příjde většina věcí, ktteré jsou zde nové, velmi dobrých.. Když si uvědomím, jaké příklady jsem v době, kdy jsem chodila k vám na zkoušky, zvládala počítat, zůstává mi rozum sstát.. Anebo když si doma otevřu desky s nápisem "Zkoušky nanečisto" a tak to vššechno projíždím, zdá se mi to neuvěřitelný. A tímto chci poděkovat všem, co zkoušky nanečisto vedou.. S vaší pomocí /jak jistě víte/ jsem se dostala na Gymnázium Jana Keplera.. no tedy už docela dávno :) Ale studuju zatím celkem úspěšně (v primě jsem v pololetí i na konci roku měla vyznamenání a teď v prvním pololetí sekundy mi potvůrka vyznamenání uteklo kvůli dvojce z výtvarky :D) a baví mně to. Taky chci pozdravit pana Husara, protože ten mi tak nějak utkvěl v paměti ;) ;) ;) a co ještě říct?? Já myslím, že moje vděčnost je všem už naprosto zřejmá a tak nemá smysl ji nějak rozvíjet, zase nechci vypadat jako nějaká podlejzavá dívčina :)) Jen říkám to, co si myslím :))
Tak se mějte moc pěkně a ať na zkoušky na nečisto chodí pořád hodně lidí :)
Zuzqa :)

Martina:  15. 2. 2006 14:44
 
Chodím do páté třídy a tento rok chci jít na osmileté gimnázium a chtěla bych si na internetu skusit nějaký scio-test!

Kristýna (e-mail)  4. 2. 2006 18:26
 
jsem ze šesté třídy v sdmé třídě chci dělat zkoušky mužu si to zkusit po internetu jen tak avy by jste mi napsali jak sem dopadla ,ale já bych se vlastně vubec nikam nepřihlašovala...prostě si to ze srandy skusit. jse to zak???? děkuji Kristýna

Honza Hlaváč (e-mail) www.zkousky-nanecisto.cz  1. 1. 2006 10:12
 


Zvětšit PF 2006

Honza Hlaváč (e-mail) www.zkousky-nanecisto.cz  8. 12. 2005 9:33
 
Nově nabídka přípravy na Scio testy - nabídkové testy nanečisto

Honza Hlaváč (e-mail) www.zkousky-nanecisto.cz  2. 11. 2005 11:35
 
Pražská pedagogicko-psychologická poradna, s.r.o.
psychologické poradenství při volbě dalšího studia pro žáky 5., 7. a 9. tříd ZŠ a studenty
SŠ a VOŠ.

Tomas Urbanek  24. 4. 2005 18:41
 
Zkousky sem zvlad tak tak.tak dik.

Honza Hlaváč (e-mail) www.zkousky-nanecisto.cz  20. 4. 2005 11:45
 
Rady a informace k druhému kolu přijímacích zkoušek (úplně dole).

Honza Hlaváč (e-mail) www.zkousky-nanecisto.cz  19. 3. 2005 14:15
 
Hned tady v prispevcih dole jsou na ne odkazy.

Anh Thu Nguyen Thi  19. 3. 2005 10:09
 
Prosim vás nemůžu najít CMUNZ

Honza Hlaváč (e-mail) www.zkousky-nanecisto.cz  13. 2. 2005 23:45
 
Mala chybka, omlouvam se, zadani uz stahnout jdou. Pokud byste nekdo mel zajem pravidelne zasilat zadani na Vas email, staci kdyz me poslete na muj mail Vasi adresu (emailovou) a tridu. Zadani Vam pak budou chodit pravidelne jakmile kolo zacne.

K. Horká  12. 2. 2005 17:21
 
Váš vzkaz...
Vážený pane Husare,
připravujeme se se synem na přijímací zkoušky ze 7. třídy - v českém jazyce velmi bojujeme s druhy vedlejších vět, neboť synova základní škola má tuto problematiku zařazenou v rámci osnov až na květen letošního roku (tedy po přijímacích zkouškách).Učebnice, kterou syn používá je velice nepřehledná a pro \"samouka\" nesrozumitelná. Můžete nám poradit, kde nalézt přehlednější a srozumitelnější výklad? Zároveň by mě zajímalo, zda jde o individuální úpravu osnov naší základní školy, když problematiku vedlejších vět obsahují veškeré přípravné testy a děti nemají dostatek času na \"zažití \"této látky?
Děkuji za vaši radu.
K- Horká

Petr Husar (e-mail) www.zkousky-nanecisto.cz  18. 1. 2005 12:31
 
Testy v internetových zkouškách nanečisto jsou jiné. Rozsahem, počtem příkladů. Jiný je i český jazyk a všeobecný přehled. V internetových zkouškách nanečisto zadáváme takové testy, které byly vytvářeny přímo za tímto účelem.

Jitka Matrasová (e-mail)  18. 1. 2005 8:54
 
Dobrý den,
můj syn Lubor Matras se zúčastnil prvního kola zkoušek nanečisto po internetu. Děkuji za opravu a myslím si, že nápad je skvělý. Chtěla jsem se zeptat jestli tyto testy jsou stejné jako mají děti v sobotu ve škole. Můžu srovnávat počty bodů s žáky v příslušný den?
Děkuji za odpověď a jestli stihneme druhé kolo testů, zítra Vám ho pošlu a také zaplatím.
S pozdravem
Matrasová

<<   <   >   >>

zpátky na úvodní stránku Zkoušek nanečisto

NAVRCHOLU.cz
TOPlist
Matematika – nesnesitelně snadná matematika | Jazyková škola Praha | Angličtina | Angličtina zdarma

 

 

Příprava na střední školy

3. třída 4. třída 5. třída 6. třída 7. třída 8. třída 9. třída

Příprava na maturitu a vysoké školy

maturanti

Volný čas a prázdniny

soutěže letní kempy

Zkoušky nanečisto

o nás v médiích nákupní řád kontakt kariéra

Stránky zkousky-nanecisto.cz

diskuse učet a přihlášení nápověda mapa stránek

Další projekty Zkoušek nanečisto

e-jazyky.cz - naše jazyková škola matematickapohotovost.cz - rychlá pomoc s matematikou Hodnocení středních škol - diskuse o školách vsenavse.cz - příprava na VŠE a další VŠ maturujeme.cz - maturitní učebnice e-matematika.cz - komplexní matematický web e-fyzika.cz - svět fyziky

Provozuje

Mgr. Petr Husar - Zkoušky nanečisto
Na Březince 22
150 00 - Praha 5
IČ: 45297223
DIČ: CZ-6310121840

TOPlist